Представник Луганщини у Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш заявив, що Володимир Путін міг спеціально заблокувати всі процеси, щоб потім його на високому рівні просили розблокувати обмін. Згодом це б виглядало як послуга для міжнародних партнерів. 

До теми Блокував і зривав обмін полоненими: чим насправді займався кум Путіна

Процес обміну полоненими не рухається

За словами Гармаша, наразі процес обміну полоненими абсолютно не просувається. Він зазначив, що від початку 2021 року Україна вже вп'яте обмінялася списками. 

На жаль, я не бачу перспективи для позитивного результату, принаймні в рамках ТКГ,
– заявив Гармаш. 

Представник Луганщини в ТКГ припустив, що певні зміни можуть відбутися після зустрічі Володимира Путіна та Джозефа Байдена, яка відбудеться 16 червня.

Дізнайтеся більше Данілов не виключив, що Медведчука можна обміняти на політв'язнів Кремля

Чи є можливість контролювати стан людей

Гармаш розповів, що здебільшого зв'язок з полоненими вдається підтримувати їхнім родичам, однак він нестабільний. За його словами, час від часу ця ситуація змінюється, але сказати, що є постійний канал зв'язку з полоненими чи контролю їхнього стану, не можна.

"Цим повинна займатися місія Червоного Хреста, яка має таку можливість і права", – розповів він. 

Втім, Гармаш зауважив, що чомусь гуманітарні місії не використовують свої можливості для того, щоб хоча б перевіряти стан українських військовополонених, не говорячи вже про допомогу. 

Гармаш розповів про обмін полоненими: дивіться відео

Обмін полоненими: останні новини

  • Речник української делегації в ТКГ Олексій Арестович у травні заявив, що Україна подала список із прізвищами майже 100 українців на обмін полоненими.
  • Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова розповіла, що в окупантів є 285 українців, яких незаконно затримали й утримують на тимчасово окупованих територіях Донбасу.
  • За словами Арестовича, Україна регулярно подає списки людей, яких хотіли б визволити з полону бойовиків. Російська сторона теж начебто подає, але в її списках більшість людей просто фейкові.