Про це під час брифінгу повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Читайте також Захоплення співробітників ОБСЄ у Горлівці може ускладнити роботу місії, – МЗС Польщі

Другий момент – у секретаріаті ОБСЄ теж дотримуються збалансованої в цьому плані позиції, і Росія має певний вплив, тому на якесь конкретне покарання з боку ОБСЄ я не розраховую,
– сказав глава МЗС.

"Але самі факти того, що робить Росія, руйнуючи Мінські домовленості, самі ці факти порушень дають можливості та простір для широкої роботи, щоб вона понесла відповідальність за свої дії поза межами ОБСЄ", – додав дипломат.

Окрім цього, Дмитро Кулеба відзначив принципову позицію СММ ОБСЄ, яка “не пішла у своїх доповідях за російськими провокаціями та маніпуляціями”.

Що цьому передувало: коротко

  • Ще 13 жовтня на Донбасі затримали російського бойовика Андрія Косяка. Він проводив розвідку під прикриттям розмінування території.
  • Найманці країни-агресора після цього почали погрожувати, що відмовляться від мінського формату, якщо терориста не відпустять.
  • Згодом вони вирішили протестувати проти місії ОБСЄ в Донецьку. У такий спосіб показували своє невдоволення через затримання.
  • Протягом 15 – 16 жовтня представники місії не могли вийти з будівлі. Вже 17 жовтня бойовики ще й в Горлівці заблокували спостерігачів ОБСЄ.