Ситуацію зі співробітниками ОБСЄ у Горлівці виданню прокоментували у Міністерстві закордонних справ Польщі у відповідь на інформаційний запит.

Читайте також Після блокування бойовиками ОБСЄ відновила патрулювання з бази в Горлівці

Реакція Польщі на захоплення співробітників ОБСЄ

Інформацію про інцидент (у Горлівці – 24 канал) ми сприйняли із занепокоєнням. Ми передбачаємо, що він погіршить й без того складні умови праці Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Сході України,
– заявили у відомстві.

Там також наголосили, що з цього приводу міністерство перебуває у постійному контакті як з керівництвом СММ, секретаріатом ОБСЄ, який контролює роботу місії, так і зі шведським головуванням ОБСЄ, яке контролює дипломатичні зусилля, які мають на меті деескалацію напруги та гарантування безпеки СММ.

Блокування місії ОБСЄ: що відомо

  • 13 жовтня на Донбасі затримали російського найманця Андрія Косяка. Він проводив розвідку під прикриттям розмінування території. Опісля бойовики пригрозили, що відмовляться від мінського формату, якщо Косяка не відпустять.
  • Пізніше вони вирішили протестувати проти місії ОБСЄ в Донецьку, демонструючи так своє невдоволення затриманням бойовика.
  • 15 – 16 жовтня представники місії не могли вийти з будівлі. А 17 жовтня окупанти заблокували спостерігачів ОБСЄ ще й в Горлівці.
  • Блокаду бойовики зняли після обіду 18 жовтня. Тоді ж СММ ОБСЄ змогла відновити свою роботу.