Про це повідомила представниця МЗС Росії Марія Захарова. Ба більше, Захарова наголосила, що Росія, мовляв, пішла на поступки, давши відповідь.

До теми Путін назвав ситуацію на Донбасі геноцидом та звинуватив НАТО у "війні в Європі"

Москві не сподобались формулювання про Крим

Ми могли б залишити цей запит без розгляду, оскільки в ньому містяться неприйнятні формулювання про статус Криму. Водночас, підтверджуючи прихильність до відкритості у військовій області, повідомили, що жодної згаданої "незвичайної" діяльності Росія біля кордонів Україна не веде,
– заявила представниця МЗС Росії.

У Москві запевняють, що жодних причин запускати механізм зменшення небезпеки немає. Не оминули нагоди у МЗС держави-агресорки і наскаржитись на Україну. Мовляв, з іншого боку кордону вони бачать "численних українських військових, які проводять обстріли мирних жителів Донбасу".

Захарова поскаржилась на дії ЗСУ на Донбасі

Ми наголосили, що український запит – не що інше, як спроба відвернути увагу від зазначеної справді "незвичайної" військової діяльності" самої України,
– зухвало переконує Захарова.

Росія запевняє, що відповідь Україні надала вчасно. Отож Москва попередила партнерів, що "виступає проти прийняття будь-яких рішень щодо цього в ході заходів, ініційованих Україною".

Читайте також Інформація про вторгнення Росії озвучується для того, щоб цьому запобігти, – Столтенберг

Що відомо про вимоги МЗС України: коротко

  • Україна звернулась 11 лютого до Росії з запитом щодо так званих "військових навчань", які проводять біля українських кордонів.
  • Відповідно до положень Віденського документу, Росія мала повідомити дату завершення військової діяльності, а також надати інформацію про найменування, підпорядкованість та кількість військових формувань.
  • Вимогу Києва Москва проігнорувала.
  • Тоді міністр закордонних справ Дмитро Кулеба ініціював зустріч з Росією та всіма державами-учасницями Віденського документу.
  • Росія від зустрічі відмовилась.