Бійців у чинній Раді набралося на солідний рейтинг. Свободівці регулярно підтверджують статус опозиційного "спецназу у Раді", тому часто серед ініціаторів і лідерів кулачних боїв – саме вони, хоча… важко сказати, що інші нардепи відмовляються від можливості відлупцювати свого опонента.

Отож...

ТОП-10 парламентських бійців


Фото прес-служби УДАРу

10. Ярослав Гінка, УДАР

УДАРівця Ярослава Гінку ще не можна назвати справжнім бійцем Ради, адже він ще серйозно не проявляв своїх бойових здібностей на нардепах-опонентах, але вже вправно показує, як він це збирається робити. Днями, під час більш як 2-тижневого блокування трибуни Ради фракцією УДАРу, депутат продемонстрував журналістам, як він готується до ймовірного силового розблокування роботи парламенту: Гінка швидко долає усі бар’єри, легко відбиває усіх депутатів, які зустрічаються на його шляху, і застрибує на трибуну Верховної Ради.


9. В’ячеслав Кириленко, "Батьківщина"

На перший погляд доволі спокійний і врівноважений нардеп-опозиціонер В’ячеслав Кириленко також "показав зуби", а вірніше – кулаки. Побився, щоправда злегка, із опонентом-регіоналом. Трапилося це під час обговорення Угоди по Чорноморському флоту 11 січня, коли біля трибуни виступав свободівець Олександр Шевченко. У той час із зали хтось вигукнув "він не зареєстрований". Проте депутат продовжував виступати. На другій хвилині виступу до свободівця підійшло з десяток нардепів з більшості. Зокрема, Нестор Шуфрич та Віталій Журавський. Тут же підійшли опозиціонери і відбулася сутичка. Зокрема, до трибуни підійшов В’ячеслав Кириленко, якого й вдарив депутат більшості, після чого обоє зчепилися так, що розбороняючи їх інші нардепи перевернули новорічну ялинку, яка хоч якось ще прикрашала сесійну залу.


8. Олег Тягнибок, "Свобода"

Як лідер партії "Свобода", Олег Тягнибок мимоволі вселяв надію у любителів бойових мистецтв поспостерігати за парламентом. І таки не підвів. Уже перші бійки у новому засіданні розпочалися саме за його участі. Він допомагав виламувати двері до Ради, взяти контроль над трибуною ВР, а згодом руйнував паркан біля будівлі парламенту з боку Маріїнського парку, і звісно, сміливо і гучно пішов у наступ на "тушок" Табалових (спершу словами, а потім і кулаками).

7. Владислав Лук’янов, Партія регіонів

Регіонал Владислав Лук’янов, відомий усім як новий український Джеймс Бонд, також вже встиг відзначитися своїми бойовими здібностями. Під час засідання 12 грудня минулого року вже нової Ради він був найактивнішим, коли справа дійшла до скидання опозиціонерів, які прорвалися до місця спікера, із трибуни Верховної Ради.


6. Андрій Парубій, "Батьківщина"

Андрій Парубій із "Батьківщини" – мастак помахати руками, щоправда, до серйозних бійок це рідко доходить. Найбільша активність Парубія припала на останні подихи попередньої Ради (6-го скликання). Хоча і у новій Раді він встиг побувати в епіцентрі кількох бійок. Одне із найекспресивніших його дефіле трапилося 20 листопада минулого року, коли фракція Партії регіонів і КПУ намагались проголосувати за законопроект про фактичне знищення української мови в дошкільній освіті. Парубій із легкістю вистрибнув на трибуну і з криком намагався перешкодити голосуванню, чим, до речі, навіть трохи налякав флегматичного віце-спікера комуніста Адама Мартинюка.

Два дні до цього нардеп спробував спиляти паркан біля стін Верховної Ради. Сміливо взявши до рук електропилу, Парубій кинувся у бій із "металевим монстром", який стояв на шляху мирних громадян до будівлі українського парламенту. Отож, нардепи Парубій та його колега Віктор Уколов та інші опозиціонери, озброївшись болгаркою і скористались запрошенням Литвина – почали руйнувати паркан навколо українського парламенту, взялися за справу.


5. Юрій Михальчишин, "Свобода"

На п'ятій сходинці – експресивний молодий свободівець Юрій Михальчишин, який вже у другий день відкриття нової Ради не витримав промови російською мовою Вадима Колесніченка. Розгнівавшись на регіонала, Михальчишин та його колега по фракції Ірина Фаріон стрімко направилися із своїх робочих місць до трибуни, аби не допустити виступу російською. Фаріон не пішла у фізичний бій, але всіляко підтримувала побратимів-свободівців, які кинулися на Колесніченка і регіоналів, які виступили на його захист. Ініціатором та лідером бійки став саме Михальчишин. Невдовзі його підтримали інші опозиціонери, серед яких найактивніші – свободівці Мірошниченко та Іллєнко, про яких далі.


4 і 3. Андрій Іллєнко та Ігор Мірошниченко, "Свобода"

4 і 3 місця розділив між собою дует, що майже завжди разом. Пара свободівців Андрія Іллєнка та Ігоря Мірошниченка у перший день роботи нової Ради ейфорично виламала двері та потовкла "тушок" Табалових. У той день свободівці, на чолі зі своїм лідером Олегом Тягнибоком вчинили ще один епічний вчинок: знесли паркан біля стін будівлі верховної Ради.

Мірошниченко з Іллєнком були й першими, хто силоміць прорвав двері до столичної мерії та прорвався до кабінету голови КМДА Олександра Попова, вимагаючи його звільнення.

Саме Мірошниченко та Іллєнко активно брали участь у лютому цього року у штурмі Гостиного двору у Києві. Тоді, застосовуючи спецзасоби, міліція та "Беркут" жорстоко побила громадян та нардепів: у свободівця Сергія Бойка сильно розбите обличчя, у Михайла Кублія зламаний ніс, травмувалися Олег Гелевей, Андрій Іллєнко, Юрій Сиротюк. А нардепа Андрія Міщенка узагалі затримали та кинули в автозак.

Ще один радикальний вчинок Мірошниченка (щоправда, вже без Іллєнка) – зруйнування пам’ятника Леніну на Сумщині. Проти нардепа вже відкрили кримінальну справу.

2 і 1. Вадим Кослесніченко, Партія регіонів, та Олег Медуниця, "Батьківщина"

До фіналу добралися парами. Перше місце у ще одного двійка нардепів, які люблять помахати не тільки руками, а й ногами, але не пліч-о-пліч, а один з одним. Це регіонал Вадим Кослесніченко та опозиціонер Олег Медуниця. Найжорстокіша бійка на першому засіданні новообраної Ради. Єфремов надає слово тоді ще ймовірному спікерові Володимирові Рибаку. Саме під час його слів біля трибуни відбувається щось жахливе: депутати збиваються в одну масу і тут трапляється доволі неоднозначний інцидент. Правило не бити лежачого відходить на другий план і регіонал Колесніченко вкупі із другом Жан-Клода Ван Дама Оніщенком доволі жорстокого відлупцювали депутата від "Батьківщини" Олега Медуницю. Ногами по голові опозиціонера били близько 20 нардепів. Сам Колесніченко реагує на закиди журналістів щодо биття лежачого відверто іронічно.

До речі, дуже кумедно у тій всій ситуації спостерігати за лідером УДАРу Віталієм Кличком, який збоку спостерігає за нардепами-гладіаторами і до бійки ні ногою: опонентів боксер вирішив переконувати силою думки. Свого часу він навіть пожартував, що готовий битися у парламенті, якщо телеканал "Рада" купить права на трансляцію його бою. "Рада" віджартувалася: сказала, що готова до переговорів.