Услід за Сполученими Штатами Німеччина підозрює Росію у намірі втрутитися у виборчу кампанію. Одна із найпотужніших європейських держав готується до російських кібератак напередодні виборів до Бундестагу.

Читайте також: Глава МЗС Німеччини розповів деталі своєї вечері з Путіним та заступився за Шредера

За місяць до виборів німецькі спецслужби застерегли, що Росія має всі можливості для проведення кампанії з дезінформації під час виборів у Німеччині.

Кібератаки на Бундестаг здійснювали вже декілька разів. Німці підозрювали в нападах російських хакерів, які могли викрасти секретну інформацію. Голова відомства з охорони конституції Німеччини Ганс-Ґеорґ Маасен назвав вірогідність втручання росіян у майбутні вибори дуже високою. І підкреслив, що російські розвідувальні служби дуже активні в Німеччині.

Розвідувальні служби практично не можуть знайти юридичні підтвердження того, що Росія стоїть за кібератаками на Бундестаг. Проте, ми думаємо, що це все ж таки вони. Крім того, шпигунська діяльність, яку веде Росія в Німеччині, дуже інтенсивна,
– зазначив Маасен.

Росіяни активно працюють у Німеччині і на найвищому рівні. Кремль давно підкуповує німецьких політиків. Один із таких – колишній канцлер Німеччини Герхард Шредер. Нещодавно приятелеві глави Кремля запропонували місце в директораті російського гіганта "Роснефть". Компанія, до слова, зараз під санкціями.

Згодом у Німеччині спалахнув скандал, бо у червні міністр закордонних справ країни Зігмар Габріель у компанії Шредера і президента Кремля Володимира Путіна вечеряв у Петербурзі. А от сьогодні, 28 серпня, Габріель висловився за поступове зняття санкцій з Росії.

Якщо санкції поступово вводили, чому їх не можна поступово зняти, якщо Росія буде робити певні речі? Розумніше було б бути готовими, в разі встановлення справжнього перемир'я і відведення зброї, зняти першу частину санкцій, потім подивитися, що ще можна зробити, і зняти ще одну частину,
– вважає очільник німецького МЗС.

В уряді Німеччини побоюються, що під час виборів до Бундестагу повториться американський сценарій. Тоді російські хакери намагалися зламати комп'ютерні мережі близьких до уряду американських організацій.

Під підозрою опинилися всі. Білий дім перевернули з ніг на голову. У причетності до витоків інформації звинуватили колишнього радника Трампа з національної безпеки Майкла Флінна. Той також отримував гроші за виступи від пропагандистського російського телеканалу Russia Today. Флінн – одна з найвпливовіших персон в оточенні Трампа – пішов у відставку.

Читайте також: Ми у стані холодної війни 2.0, – глава МЗС Німеччини

Потім причетним до російського втручання назвали ще одного політичного важковаговика – керівника виборчого штабу Трампа одіозного Пола Манафорта. Зрештою, людину, яка розслідувала роль росіян у перемозі Трампа, американський президент звільнив. Це був голова ФБР Джеймс Комі. Він очолював розслідування ФБР про можливі зв'язки членів штабу Трампа з Росією.

На тлі розслідування ролі росіян у кампанії Трампа директор Національної розвідки США Джеймс Клеппер заявив, що Москва робила спроби вплинути на вибори щонайменше у "кількох десятках" країн. За його словами, Росія виступає як зухвалий гравець кіберпростору по всьому світу.