Напередодні, у четвер, держсекретар США зауважив, що приватна розмова між лідерами обох країн у В’єтнамі можлива, але у Трампа недостатньо "матеріалів для цієї розмови".

Читайте також: Радники Трампа вважають його чергову зустріч із Путіним безглуздою, – екс-посол США в Україні

Натомість для Росії ця зустріч може бути вигідна задля піару, на противагу самим перемовинам, розмірковує журналіст Деміен Шарков на сторінках журналу Newsweek.

Путін виграє лише від однієї особистої зустрічі з президентом Трампом. Це допоможе йому зміцнити імідж ключового міжнародного "гравця". З іншого боку, беззмістовна зустріч нічого б не принесла Трампу, враховуючи розслідування спецпрокурора США Роберта Мюллера щодо контактів між штабом Трампа і російськими чиновниками,
– зауважує автор статті.

Зустріч Трампа і Путіна, якщо вона відбудеться, може відвернути увагу від поїздки глави Білого дому до В'єтнаму, де президент США має намір обговорити питання бізнесу, торгівлі та безпеки з цілою низкою азіатських лідерів, повідомляє CNN.

А USA Today зазначає, що теоретична зустріч російського та амерканського президентів може стати топ-темою саміту АТЕС. "(...) ніхто не спустить очей з їхньої (Путіна і Трампа – "24") взаємодії. Всі будуть стежити, чи погодяться вони один з одним зі спірних питань".

Коментуючи новину про ймовірну зустріч Путіна і Трампа колишній посол США в Росії Майк Макфол нагадав, що в минулому лідер США відкрито хвалив Путіна, однак "з огляду на ситуацію в США, розмова такого роду з Путіним може не допомогти Трампу".

Він (Трамп – "24") повинен зосередитися на суті і більш професійній взаємодії замість цього окозамилювання,
– сказав Макфол для видання.

На думку ж австрійського видання Kurier, якщо порівнювати переговори Трампа із лідером Китаю Сі Цзіньпіном, то зустріч глави Білого дому із Путіним може бути більш жорсткою, але не результативнішою.

Читайте також: Розгортається захоплива гра щодо перестановки сил у світі, – західні ЗМІ про саміт АТЕС

Газета нагадує, що тема Північної Кореї є головною для Трампа в його азіатському турне, тому в Пекіні президент США "щосили намагався переконати Китай збільшити тиск на Пхеньян". Але Сі Цзіньпін залишився непохитний у питанні нових санкцій та тиску на КНДР, додає автор публікації.

Проте зустріч із Володимиром Путіним може виявитися для Трампа набагато складнішою, оскільки глава Білого дому "не має широкого простору для маневру" у зв'язку зі слідством щодо контактів його штабу із Кремлем, констатує інформаційний ресурс. Тому президент США "формально змушений обрати курс на конфронтацію з Путіним".

Трамп, який стикається із проблемами на батьківщині, глава КНР, який вимагає для себе провідну роль на світовій політичній арені, і шеф Кремля, який перебуває у відкритому конфлікті із Заходом, – небезпечна комбінація,
– коментує для видання політичний аналітик Томас Райт.

Зі слів російських експертів, думки яких цитує The Christian Science Monitor, Путін відкине будь-яку пропозицію Трампа щодо нових санкцій проти КНДР і політичного тиску на Пхеньян.

"Карта, яку Росія може розіграти при вирішенні цієї кризи, – це більш довірливі відносини з Північною Кореєю. Ми (Росія – "24") вважаємо можливим діалог із Пхеньяном, – зазначив Георгій Толорая, завідувач Центром російської стратегії в Азії Інституту економіки РАН.

Нагадаємо, представники російського президента заявили, що Володимир Путін та Дональд Трамп зустрінуться 10 листопада у В’єтнамі, де відбувається саміт учасників Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС). Про необхідність такої зустрічі на полях саміту заявляв і сам Дональд Трамп.

Однак ні Держдеп США, ні російська сторона досі офіційно не підтвердили проведення зустрічі та не зазначили її деталі.