Такою інформацією з 24 Каналом поділилася очільниця Об'єднаного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталя Гуменюк. За її словами, окупанти аж ніяк не відмовилися від енергетичного терору.
Цікаво "Бавовна" була вже й у Новоросійську: військовий експерт оцінив стан Чорноморського флоту
"Треба розуміти, що небезпека (від Чорноморського флоту Росії – 24 Канал) зберігається до тих пір, поки в них є ракетоносії і ракети, якими вони можуть бути спорядженими", – наголосила Гуменюк.
Сили оборони ретельно відстежують місцеперебування кораблів-носіїв ракет Чорноморського флоту, а також їхню готовність для застосування ракетного озброєння.
Коли може розпочатися енергетичний терор росіян
Гуменюк зауважила, що погодні умови тривалий час допомагали українським військовим, що перешкоджало загарбникам виводити судна в Чорне й Азовські моря.
Крім того, окупанти хочуть дочекатися більш морозної погоди, коли енергетичний удар стане надзвичайно відчутним.
Немає підстав вважати, що вони передумали або відмовилися від ідеї енергетичного терору. Тому, цілком імовірно, що накопичені "Калібри" можуть бути застосовані саме в таких атаках,
– зауважила Наталія Гуменюк.
Зараз корабельне угруповання ворога згорнуте практично до 3 – 4 одиниць у Чорному морі та 1 одиниці в Азовському морі. Водночас ракетоносії продовжують перебувати в пунктах базування.
Росіяни переміщують Чорноморський флот: яка причина
- У Військово-морських силах ЗСУ 14 листопада повідомили, що Росія перемістила до Новоросійська 10 ракетоносіїв "Калібрів". Крім того, туди ж перебазували й підводні човни. Адже базування у Криму окупантам більше не видається таким безпечним місцем.
- Також у ВМС повідомили, що Україна знищила 15 російських кораблів ЧФ Росії та ще 12 суден пошкодила. Далеко не все це є результатом роботи дронів. Можна вважати, що Росія фактично перейшла в оборону в морі після збитків, яких вона зазнала після початку великої війни.
- Однак, за словами речника Повітряних сил Збройних Сил України Юрія Ігната, запуск "Калібрів" може відбуватися не лише з Чорного моря. Пуски також можуть відбуватися з будь-якої локації в акваторіях обох морів – там, де можуть проходити російські судна.