Про це 24 Каналу розповів льотчик-інструктор, полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт Роман Світан. На його переконання, погода створила сприятливі умови для дій проти окупаційних військ на півострові.

Дивіться також "Ситуація стабільно важка": у ЗСУ пояснили, чому ворог хоче захопити Авдіївський коксохім

Як погода карає Росію

Такого шторму, за словами Світана, в Криму не було останні 150 років. Востаннє щось подібне трапилось у 1854 році, коли у Кримській війні британсько-французька ескадра втратила близько 30 кораблів через "велику бурю".

Тоді російський імператор говорив, що "буря добре послужила" Росії. Цього ж разу стихія обернулася проти неї, адже через шторм росіяни втратили бонові загородження та бойових дельфінів.

Роман Світан про бурю на кримському узбережжі: дивіться відео

"Поки Росія не відновить своїх загороджень, (Україна – 24 Канал) має вікно можливостей для того, щоб завдати удар по Керченському мосту та Севастопольській бухті. Думаю, зараз цим питанням займаються у Службі безпеки", – припустив Світан.

Що відомо про бурю в Криму

  • Небачений у цьому сторіччі шторм накотився на Крим наприкінці листопаду. За повідомленням очевидців, хвилі поблизу півострова сягали 9 метрів, а також через негоду впало чимало дерев.
  • Вирувала стихія і в Євпаторії, де потужні хвилі змили прибережні оборонні позиції загарбників. Через шторм вода заливала прибережні вулиці та житлові будинки, а також – одну з трас, що вела до міста.
  • Внаслідок шторму було знеструмлено оселі майже 100 тисяч кримців, а кількадесят населених пунктів залишилися без води. За оцінками окупаційної влади, негода завдала півострову збитків на 0,5 мільярдів рублів.