Про це на сторінках лояльного до Демократичної партії видання New York Times пише старший науковий співробітник Atlantic Council, колишній старший заступник міністра оборони США з питань Росії, України та Євразії Евелін Фаркас.
Читайте також: КНДР погрожує стерти США з лиця Землі
На думку експерта, заяви Трампа відповісти Північній Кореї "вогнем і люттю" у випадку, якщо КНДР не зупинить погрожувати своїми ядерними розробками США, є "необдуманою імпровізацією".
У ситуації, що склалася, єдиним виходом стане створення "багатопрофільної стратегії для стримування загрози з боку Північної Кореї", йдеться у статті.
Аналітики припускають, що він розуміє, що не зможе вічно тримати північних корейців в стані економічного гноблення і байдужості до своєї бідності. Але йому потрібен час для зміцнення економіки країни.
КНДР активно демонструє здатність запустити міжконтинентальні ракети, аби стримати Вашингтон від військового і політичного втручання у внутрішні справи республіки. Більшість експертів вважають, що Кім Чен Ин наважиться застосувати ядерну зброю проти США лише тоді, коли вважатиме, що зовнішня атака неминуча, підкреслює Фаркас.
Читайте також: Новий ядерний світ КНДР, – невтішні дані експертів про реальні можливості Пхеньяну
Аналітик вважає, що найефективнішим підходом у врегулюванні конфлікту з КНДР буде поєднання політики стримування, тиску, дипломатії і стимулювання. Варто також вчитися на перемогах і провалах минулого, зазначається далі.
Ми повинні і далі посилювати нашу протиракетну оборону, проводити військові навчання з Південною Кореєю і Японією і зміцнити ядерну парасольку США. Тиск забезпечить ефективне виконання санкцій ООН, які в разі потреби можна розширити,
– робить підсумок автор публікації.
До слова, раніше The Washington Post з посиланням на інформацію розвідки США повідомило, що в КНДР успішно виготовили мініатюрні ядерні боєголовки, які мають можливість встановлення всередині ракет дальньої дії. На що президент США Дональд Трамп заявив, що Північна Корея зустрінеться з "вогнем і люттю", яких світ ще не бачив у випадку, якщо її розробки ядерної зброї загрожуватимуть Сполученим Штатам.
У КНДР віреагували на погрози лідера Америки, запевнивши, що у разі необхідності знищать американську військову базу на острові Гуам.