За рік з часу першого виступу Дональда Трампа на Генасамблеї ООН він встиг не один раз здивувати світ. Перед зустріччю з північнокорейським диктатором у Сінгапурі – посварився зі своїми союзниками на саміті G7 у Канаді. І не через КНДР, а через тарифи на імпортовані канадські і європейські товари.

Читайте також: Дональд Трамп анонсував другу зустріч з Кім Чен Ином

А також через Іран. За місяць до саміту G7 Білий дім офіційно вийшов з ядерної угоди з іранською владою. Її готували попередники Трампа та союзники США впродовж десяти років. Американський президент зруйнував ці зусилля в свій першій рік перебування на посаді.


Виступ Трампа Генасамблеї ООН у 2017 році

"Чесно кажучи, я вважаю, що ця угода є перепоною для США, і повірте, ви не востаннє про неї чуєте", – обіцяв Дональд Трамп у 2017 році на Генасамблеї ООН. Цьогоріч він знову планує повернутися до цієї теми – запевнили у Держдепартаменті.

Він закличе всі країни приєднатися до нашої кампанії тиску, аби зупинити деструктивну діяльність Ірану,
– повідомив держсекретар США Майк Помпео.


Майк Помпео

Але поки що у Президента США навіть немає підтримки інших п'яти учасників ядерної угоди з Іраном – Росії, Китаю, Франції, Великої Британії, Німеччини та ЄС. Експерти вважають, що така ізоляціоністська політика Трампа ґрунтується на його передвиборчому слогані: "Америка – на першому місці". І про це вже нагадали політикам і дипломатам, які приїхали до Нью-Йорка на Генеральну Асамблею ООН. Радник американського президента з нацбезпеки Джон Болтон роздав їм примірники конституції США і нагадував: "Порушення нашого суверенітету є зазіханням на право нашого народу".

Однак поки жоден міжнародний експерт не береться прогнозувати, як непослідовний і неоднозначний Дональд Трамп буде захищати на світовій арені суверенітет Батьківщини та американського народу. А от представниця США в ООН Ніккі Гейлі, напередодні виступу очільника Білого Дому на Генасамблеї, пообіцяла: цьогоріч той вкотре здивує світ своїми пропозиціями.

Що таке Генеральна Асамблея ООН?Головний дорадчий, директивний і представницький орган Організації Об'єднаних Націй. Генасамблея ООН має повноваження, зокрема розглядати загальні принципи співробітництва у справі підтримки міжнародного миру і безпеки, в тому числі в питаннях роззброєння, і робити відповідні рекомендації; обговорювати будь-які питання, які стосуються підтримки міжнародного миру і безпеки, і робити рекомендації щодо таких питань; рекомендувати заходи мирного врегулювання будь-якій ситуації, яка могла б порушити дружні відносини між націями.