Представник Transparency International Ярослав Юрчишин з упевненістю заявив, що кількість населення, яке розчарувалось у результативності антикорупційної боротьби, збільшилась з 80% до 86%. Про це пише "Інтерфакс".

Хоча подана цифра становить кількість тих, хто радше взагалі не бачать суттєвих успіхів у цій сфері: а успіхів, беззаперечно, набагато більше, аніж іноді може здатися.

Хай корупція й не викорінюється так швидко, як часом хотілося б (чи обіцялося), не варто забувати про вже пройдений шлях, якого взагалі могло б і не бути, якби українці не зважились на рішучі зміни в країні в цілому.

Але й на збільшення числа розчарованих є логічні й цілком зрозумілі причини, адже карають зазвичай дріб'язкових чиновників нижчого ешелону.

Читайте також: Чим НАБУ займалось у серпні: майже 400 справ на понад 87 мільярдів гривень

У той час як справи щодо потужних і широко відомих корупціонерів радше перетворюються на помпезний фарс та вистави, широко представлені у медіа, але без подальшого розвитку. Після гучних заяв та "судових розглядів", такі справи найчастіше просто в'язнуть в надрах судової системи на цілі роки.

За словами Юрчишина, майбутнє чинної влади багато у чому залежить від того, чи зможе вона пред'явити суспільству успішний результат своїх дій та обіцянок. Саме на боротьбі із корупцією усіх рівнів часто акцентують увагу українські правоохоронці чи політики.

Але якщо українці бачитимуть, що корупція й далі фактично нездоланна, той самі менше їй опиратимуться. Що, само собою, ще більше заважатиме Україні долати настільки глибоко вкорінені у систему проблеми.

Медіа формує думку, тому важливо показувати факти покараних великих корупційних діянь. Адже навіть колишнього президента Януковича сьогодні судять у справі про держзраду, а не про корупцію,
додав він.

Він також додав, що 38% українців безпосередньо зіштовхувались із різними проявами корупції: чи у них вимагали хабар, або вони змушені були його давати.