Про це у ексклюзивному стрімі для 24 каналу розповів керівник Фонду кваліфікованої допомоги армії "Повернись живим" Тарас Чмут. Він також зазначив, що флот та авіація, це умовні кити, на яких тримається американська міць.

Читайте також Ліплять як з пластиліну, а ми дірявимо, – ЗСУ про переправи росіян під Антонівським мостом

Ми ж, свого роду, спадкоємці радянської архітектури Збройних Сил, де велика частка потужності припадає на танкові війська та на артилерію,
– каже Чмут.

За його словами, з 1991 року ми все скорочували і дійшли до того, що авіація не могла реалізовувати той потенціал, який від неї очікують.

"Далі, все рухалось приблизно у старому темпі, бо переозброєння на якісні літаки – це дорого і довго, раніше це були для нас нереальні можливості. Тому кошти вкладали у зрозуміліші та простіші речі, так би мовити", – пояснює керівник "Повернись живим".

Тарас Чмут

керівник "Повернись живим"

Артилерія із 2014 року підтверджує, що вона Бог на полі бою. Саме з її допомогою відбувається основне ураження ворога.

Проте Тарас Чмут каже, що нам навряд вийде переозброїтись так, аби підігнати свої ЗСУ під стандарти НАТО.

Жодна із країн НАТО не вела такої війни, як ведемо ми і я б залюбки поглянув, наскільки б вистачило Німеччини чи Франції, з їх запасом у декілька сотень танків у протистоянні із росією,
– додає він.

"Наскільки б вистачило їх авіації з тою системою ППО та авіаційним парком, який є у росії. В нашому випадку не можна робити ставку на один вид озброєння чи техніки", – пояснює Чмут.

Тому, за словами Тараса Чмута, озброєння – це завжди диверсифікована історія і авіація – чи не єдина зброя, яка може одночасно працювати у трьох площинах: земля, повітря, море. Але водночас, авіація – вкрай дорога компонента оборони, резюмує він.

Повний стрім із Тарасом Чмутом: дивіться відео