У Німеччині наприкінці вересня завершилися вибори. І для діючого канцлера Ангели Меркель настав час для створення нового уряду. Переговори щодо формування коаліції розпочалися 18 жовтня. Об'єднатися планують союзи "християнських" та "вільних" демократів із "зеленими".
За попередніми прогнозами, новий союз створять до кінця грудня. Однак, лідери політсил заявляють, що мають обговорити ще багато питань. І переговори можуть затягнутися. Каменем спотикання стало питання біженців.
Річ у тім, що партія Меркель нещодавно погодилася приймати до 200 тисяч біженців на рік. Партія "Вільних демократів" з цим не погоджується. Там погрожують залишити стіл переговорів, якщо цей законопроект таки реалізують.
Читайте також: Меркель оголосила про початок переговорів щодо формування коаліції
Та крім мігрантів, є ще й ряд інших проблем. Зокрема йдеться про економічну, соціальну, енергетичну та кліматичну політику. Якщо політсили не дійдуть згоди у цих питаннях, то нова коаліція сформує меншість у парламенті.
Це значно ускладнить процес прийняття законів. До того ж, соціал-демократи, які раніше були партнерами Ангели Меркель, вже заявили, що не повернуться до неї навіть у випадку провалу переговорів щодо формування "Ямайки".
Меншість у парламенті може спричинити тиск на Меркель з боку правих популістів, які різко критикують її політику щодо мігрантів. Цьогоріч вони отримали третє місце на виборах. Тому, в разі меншості зможуть, протистояти Меркель.
Читайте також: Одіозний Шредер виступає за покращення відносин ЄС із Росією та Туреччиною, – Die Welt
Та нині лідери політсил оптимістично налаштовані на формування нової урядової коаліції. Наразі невідомо, як саме нова урядова коаліція вплине на Україну. Якщо "Ямайку" сформують у первісному варіанті, то для Києва тільки додасться складнощів.
Адже тоді зміниться Міністр закордонних справ, який виступає за зняття санкцій з Росії. Проте, керує країною і досі Ангела Меркель. А її позиція щодо Росії, як країни агресора, незмінна.