В рамках двосторонньої прикордонної співпраці між Україною та Німеччиною у жовтні відбувся практичний навчальний курс із водолазної підготовки в місті Любек (ФРН). Німецька сторона сама запросила українських водолазів для обміну досвідом. Група складалася усього з трьох підводників, і ми, волонтери People’s Project, надзвичайно горді тим, що один із них – Олексій, один з найкращих учнів "Школи військових водолазів".

Читайте також: Три роки по тому: неймовірна історія одужання першого пацієнта "Біотеху"

Двадцять днів українських водолазів тренували висококваліфіковані німецькі викладачі з величезним практичним досвідом. Під час навчання прикордонники здійснювали занурення під воду в басейні Академії, а також у відкритих водоймах: Балтійському морі та озері Крайдзее (м. Геммор).

З огляду на погодні умови водолази отримали від німецьких колег рекомендації берегтися від переохолодження та працювати виключно у "сухих" гідрокостюмах. І, звичайно ж, одразу ж закріпили знання на практиці із застосуванням водолазного спорядження Федеральної поліції Німеччини.

Українським водолазам-прикордонникам досвід водолазної служби Федеральної поліції Німеччини виявився вкрай корисним. Значну увагу вони приділили командній роботі та заходам безпеки. Військовий водолаз Олексій зазначив, що всі набуті навички стануть йому у нагоді під час роботи в Україні. Більше того, він отримав чудову нагоду відпрацювати та удосконалити навички роботи під водою в парі.

Окрім того, німецькі інструктори приділили увагу правильній техніці роботи під водою, вирівнювання положення водолаза на визначеній глибині із предметами різної плавучості, плаванню без апарату із затримкою дихання та орієнтуванню під водою за компасом у складі групи. Також під час навчань водолази виконували пошукові заходи під водою різними способами, здійснювали пошук та маркування предметів під водою, їх підйом на човен, плавали за сигналами з причалу та з човна, переміщували важкі та габаритні предметів під водою із застосуванням підйомного спорядження – словом, робили все те, із чим прикордонники стикаються щодня.

Окрім огляду підводної частини судна, німецькі інструктори провели майстер-клас із підводної фото- і відеозйомки. Це новий досвід для наших водолазів і, на думку прикордонника Олексія, ці знання можуть суттєво полегшити його роботу.

Ще кілька років тому така співпраця здавалася неможливою, адже після анексії Криму в Україні залишилося вкрай мало потужностей для розвитку водолазної справи. Але сьогодні ми пишаємося тим, що роботу українських фахівців високо оцінюють європейські профі. Це стало можливим в тому числі завдяки шаленому ентузіазму волонтерів-інструкторів проекту "Школа військових водолазів" та вашій, друзі, підтримці! Це той випадок, коли величезній військовій галузі не вистачало маленького поштовху та підтримки, щоб вирватися вперед.

Поки що водолази – вашими стараннями! – забезпечені усім необхідним, але завжди є потреба у спорядженні для Морської піхоти (їм ми допомагаємо в рамках проекту "Захисники Маріуполя") та українських захисників на передовій (їхні нагальні потреби ми закриваємо в рамках проекту "Оперативне реагування"). Закликаємо вас не спинятися та допомагати українській армії!

Читайте також: Волонтерський фонд "Повернись живим" шукає людей у свою команду