Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Це найбільша в світі рухома конструкція, яка коли-небудь будувалася людством. Коаліція на підтримку України з 28 країн зібрала понад 1,417 млрд для того, щоб разом з Україною її побудувати,
– заявив Порошенко.
За його словами, в будівництві НБК брали участь 10 тис. робітників з багатьох країн, а причетними до цього проекту є 40 держав.
"Адже всі знають, як важко зараз Україні. Ніхто й уявити не міг, що чорнобильське випробування буде не найгіршим і не найстрашнішим, яке доведеться пережити Україні. І що Україна будує арку і безпечний конфайнмент в умовах війни, коли вона захищається від російської агресії", – сказав президент.
Він подякував світовій спільноті за допомогу і солідарність з Україною.
У свою чергу, присутній на церемонії президент ЄБРР Сума Чакрабарті зазначив, що НБК буде через рік переданий на баланс влади України.
Читайте також: Чорнобиль тепер заповідна зона: що про це варто знати
Старе "Укриття" назавжди приховано від наших очей, ми більше ніколи його не побачимо. Зараз наші зусилля повинні бути спрямовані на допомогу постраждалим. У листопаді наступного року ми передамо цей об'єкт "в руки" української влади. Їм ще багато доведеться зробити для досягнення мети (перетворення ЧАЕС на безпечний об'єкт),
– зазначи Чакрабарті.
Зазначимо, що новий безпечний конфайнмент Чорнобильської АЕС – найбільша з коли-небудь побудованих рухомих наземних конструкцій довжиною 165 м, висотою 110 м, шириною 260 м і загальною вагою 36,2 тис. т. Кошти на будівництво нового конфайнмента зібрані країнами-донорами Чорнобильського фонду "Укриття", розпорядником коштів є ЄБРР.
Після накриття аркою зруйнованого енергоблоку Чорнобильської АЕС почнеться новий етап перетворення об'єкта "Укриття" в екологічно безпечну систему, що включає в себе демонтаж нестабільних конструкцій і вилучення радіоактивних відходів (РАВ) та паливовмісних мас.
Нагадаємо, 29 листопада завершився процес переміщення арки, що накриває четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції.