Зі слів начальника департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ Віталія Найди, Генштабу РФ знадобилося чотири дні для того, щоб сфабрикувати докази і сфальсифікувати матеріали супутникової зйомки, пише "Апостроф".
Він пояснив, що російській стороні це потрібно для того, щоб спробувати звинуватити Україну в можливій причетності до збиття малайзійського Boeing.
Порівняльний аналіз російських даних космічної зйомки здійснено, як зауважив Найда, за цифровим даними супутників. При цьому так звані "російські докази" мають численні ознаки підробки і ретушування. Крім того, частина цих фотографій була відзнята російськими супутниками-шпигунами в інший час, задовго до теракту з Boeing рейсу MH17.
Підробкою виявився "супутниковий знімок" генштабу РФ від нібито 14 липня 2014 окремого радіотехнічного батальйону військової частини А-0194 в районі селища Тепличне Луганської області.
Росіяни стверджують, що нібито на цьому знімку розташовані кілька пускових установок "Бук-М1". Разом з тим, на знімках, які є в користуванні СБУ, на 16 липня помітно просто 3 одиниці військової техніки, які протягом двох діб не змінили місця свого розташування , а на території військової частини та поблизу неї відзначаються наслідки артилерійського обстрілу, — розповів Найда.
Контррозвідник пояснив, що на озброєнні зазначеного батальйону, який під обстрілом терористів вивели у Харківську область, не було активних засобів ураження типу ЗРК "Бук". "Батальйон виводив техніку і особовий склад під обстрілом терористів.
"На момент терористичного акту територія частини перебувала під контролем проросійських терористичних організацій. Тому твердження про те, що на цій території стояли українські "Буки", є повністю сфальсифікованими", — наголосив представник СБУ.
Російські генерали зганьбились і з іншим "супутниковим знімком", на якому зображена схема ділянки біля села Зарощінское Донецької області, яку Генштаб МО РФ визначив як нібито місце перебування ЗРК "Бук-М1" (зображений ними у збільшеному квадраті).
Вантажна вага ЗРК "Бук М1" зі спорядженням — більше 32 т. На російських фотографіях — ні на великих, ні на маленьких — слідів заїзду "Бук М1" на засіяну пшеницею територію немає, колії не було ні з одного, ні з іншого боку . На фотографії через кілька днів ці сліди не з'явились,
— підкреслив Найда.
Він зауважив, що матеріали, які були оприлюднені ГШ РФ, в цілому не відповідають дійсності і спрямовані на формування помилкової версії про непричетність збройних сил Росії до теракту з використанням ЗРК "Бук-М1".
Нагадаємо, російські військові інженери встановили, що катастрофу рейсу MH17 у липні минулого року спричинила ракета ЗРК "Бук-М1".