На посаду генсека Ради Європи претендували 2 кандидати – міністр закордонних справ Хорватії Марія Пейчинович-Бурич і глава МЗС Бельгії Дідьє Рейндерс.

Читайте також: Україна і делегації ще 6 країн у ПАРЄ заявили про демарш через повернення Росії з усіма правами

За Пейчинович-Бурич проголосували 159 депутатів, що становить абсолютну більшість голосів (на один голос перевищує необхідний мінімум). За Рейндерса проголосували 105 депутатів.

Українська делегація утрималася від голосування за генерального секретаря. Але в січні заступник глави МЗС України Сергій Кислиця заявляв, що Україна підтримає Пейчинович-Бурич на посаду нового генсека Ради Європи.

Чинний генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд був обраний на посаду в 2009 році і переобраний на цю посаду в 2014 році. Його повноваження закінчуються в жовтні 2019 року.

Що відомо про Марію Пейчинович-Бурич?

56-річна хорватська політикиня, економістка, колишня депутатка парламенту країни. З 2017 року – віце-прем'єр і міністр закордонних та європейських справ Хорватії у правоцентристському уряді Андрея Пленковича. Член консервативної партії ХДС.

У 1997-2000 роках була директоркою у фармацевтичній компанії Pliva. Після цього стала помічницею міністра у справах європейської інтеграції. У 2004-2005 роках була держсекретарем у відомстві з євроінтеграції, а потім до 2008 року – в Міністерстві закордонних справ та європейської інтеграції. Одночасно входила до складу груп, що вели переговори про умови вступу Хорватії до ЄС.

Марія Пейчинович-Бурич Павло Клімкін
Глава МЗС України Павло Клімкін та Марія Пейчинович-Бурич

Вступивши в Хорватський демократичний союз, за списком цієї партії з 2008 по 2011 рік була депутатом хорватського парламенту.

Декілька років займалася консалтинговою та викладацькою діяльністю. Зокрема, була приватним консультантом з питань проектів ЄС, Програми розвитку ООН та обопільного фінансування таких проектів у країнах-кандидатах і потенційних кандидатах на вступ у ЄС, а також у державах-сусідках ЄС. Також надавала консультації з питань євроінтеграції урядові Сербії.

У 2016 році повернулася на державну службу, зайнявши посаду держсекретаря у Міністерстві закордонних і європейських справ. Згодом Пленкович призначив її міністром закордонних і європейських справ.

Як Пейчинович-Бурич ставиться до України?

У грудні 2018 року Пейчинович-Бурич запевняла, що Хорватія, як і раніше, підтримує Україну на всіх міжнародних майданчиках, таких як ООН, НАТО, ОБСЄ, а також серед європейських партнерів у Раді Європи.

Перед цим за обіцянкою Пейчинович-Бурич у хорватських оздоровчих закладах діяла програма лікування та реабілітації українських військових та відбулося оздоровлення українських дітей.