Про те, що відбувається упродовж 29-го дня масових протестів у Білорусі, читайте у матеріалі 24 каналу.

Важливо Масові протести в Білорусі: останні новини та що відомо – фото, відео

Акції солідарності студентів

  • Студенти Білоруського державного університету хотіли провести акцію солідарності у дворі університету, пишуть у телеграмі "Белсат".

Однак їм не дозволили цього зробити. Вхід у двір та головний корпус вишу закрили. Згодом студенти почали збиратися біля юридичного факультету та факультету міжнародних відносин.


Студентам БДУ не дозволили провести акцію, вони пішли під інший копус / Фото "Белсат"

  • Студентку Білоруського національного технічного університету правоохоронці заставили сховати прапор.
  • Крім того, біля кінотеатру "Жовтень" о 12:00 мала початися ще одна акція солідарності студентів, повідомляє TUT.By.

Однак о 12:05 там вже почалися затримання. Люди в цивільному та масках затримали щонайменше двох хлопців – їх відвели у мікроавтобус без номерів.

Пізніше жорстко затримали студентів на літній терасі кав'ярні, що на вулиці Карла Маркса.

Дивіться відео жорсткого затримання студентів на Карла Маркса в Мінську

  • Згодом студенти таки сформували ланцюг солідарності.
  • Ректорка Мінського державного лінгвістичного університету, де 4 вересня пройшли масові затримання, виступила з промовою. Вона зазначила, що їй "дуже жаль, що все так сталося".

Студенти цього вишу продовжують протестувати.

У МДЛУ з різних міст приїхали батьки студентів, аби дізнатися про ситуацію у навчальному закладі. Вони спілкувалися з проректором з навчально-виховної роботи Володимиром Пашкевичем. Саме він 2 дні тому пообіцяв забезпечити безпеку студентів.

Батьки студентів  МДЛУ приїхали у виш
Батьки студентів МДЛУ приїхали у виш / Телеграм Nexta

Хочуть дізнатися ситуацію  у навчальному закладі
Хочуть дізнатися ситуацію у навчальному закладі / Телеграм Nexta

Зверніть увагу Жорстке затримання студентів у ВНЗ Білорусі: Міносвіти таки вирішило посилити безпеку дітей

Жіночий марш миру

Вкотре до протестів у Білорусі долучаються жінки. Цьго разу вони влаштували акцію "Жіночий марш миру" через жорсткі затримання та катування мітингувальників. Такі заходи проходять не лише у столиці Мінську, а і в інших білоруських містах.

За даними опозиційних білоруських видань, участь у марші в Мінську беруть щонайменше 4 тисячі осіб, чоловіків серед них майже немає.

Цікаво, що біля станції метро "Площа Перемоги" повз протестувальників в знак солідарності проїхала колона автомобілів з біло-червоно-білими прапорами.

Тим часом, рух проспектом Перемоги, яким рухалася колона, перекрили силовики. Проїхати дозволяли лише автобусам, маршрутками та машинам з правоохоронцями. Натомість мітингувальники пішли до площі Перемоги, поблизу якої розміщується Мінський державний лінгвістичний університет, де напередодні силовики жорстко затримували студентів.

Релігійний протест

Віряни всіх конфесій зібрались у Червоній церкві Мінська на месі, щоб помолитися за всіх постраждалих у протестах, жертв дій силовиків і зниклих безвісти. Під час меси єпископ Юрій Касабуцький згадував жорстоке затримання студентів у Мінську.

"У країні люди зі страхом дивляться на людей, які повинні їх захищати", – сказав священик. Під час меси єпископ також назвав білоруських жінок героями нашого часу.


Меса за постраждалими внаслідок протестів / фото "Радіо Свобода"

Білоруські дівчата подякували Україні

Під час жіночого маршу в Білорусі протестувальниці несли з собою прапорів багатьох країн, яких вважаєть своїми партнерами. Та особливо на цьому фоні виділявся жовто-блакитний стяг України, з якою Білорусь має спільний кордон у понад тисячу кілометрів.

Крім українського прапора, протестувальниця несла з собою плакат зі словами: "Сестро, дякую за віру в нас". Тест написаний українською мовою, а сама дівчина вдягнута у вишиванку.


Білоруські дівчата подякували Україні за підтримку / фото TUT.BY

Протести в Білорусі: головне

  • 9 серпня у країні відбулися президентські вибори. За офіційними даними ЦВК, перемогу на них здобув Олександр Лукашенко.
  • Білоруси не погодилися з результатами виборів, заявивши, що вони сфальсифіковані.
  • По всій країні спалахнули мирні протести. Мітингувальників ОМОНівці розганяли гумовими кулями та світло-шумовими гранатами.
  • Від 11 серпня у країні розпочався загальнонаціональний страйк.
  • На вулиці білоруси виходять вже чотири тижні.