Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Олег Жданов. За його словами, Україна не буде застосовувати зброю проти окупантів на Запорізькій АЕС – у нас навіть немає зброї, яка здатна зруйнувати реактор.
Дивіться також Справжній військовий форпост: яку зброю росіяни тримають на території ЗАЕС
Пауза на користь Росії
Вибух на ЗАЕС мав би вигляд ефекту "брудної бомби". Такий інцидент однозначно спричинить викид радіоактивних речовин у повітря, що одразу зафіксують спостережні центри у Європі. МАГАТЕ, яке має спостережний центр на ЗАЕС, обов’язково підняло б інформаційний шум на увесь світ та вимагало б припинення вогню до завершення розслідування і ліквідації наслідків ядерної катастрофи – те, чого прагне Путін.
"Потрібно донести усьому світу, що Україна не країна самогубців, які б цілеспрямовано підривали атомну електростанцію. Нікополь та Марганець, фактично, щодня палають під вогнем російської артилерії з лівого берега Дніпра, з території Запорізької АЕС. Ми не відповідаємо на ці удари, це не можливо", – додав Жданов.
Олег Жданов про ситуацію довкола ЗАЕС: дивитись відео
Ціль Путіна – заморозити конфлікт
Жданов додав, що росіяни використовують ЗАЕС, як військову базу. Біля кожного реактора розташована військова техніка та боєприпаси. За деякими оцінками, там перебуває понад 1000 російських військових.
Там є штатне сховище радіоактивних відходів. За даними нашої розвідки, окупанти вирішили підірвати це сховище та покласти провину на Україну.
"Путін хоче зупинити бойові дії, адже російська армія дуже боїться українського контрнаступу. Тому, їхнім головним завданням є встановлення режиму припинення вогню та подальша заморозка конфлікту", – зазначив військовий експерт.
Що відомо про ситуацію на ЗАЕС
- Увечері 26 травня Головне управління розвідки Міноборони повідомило, що росіяни готують імітацію аварії на Запорізькій АЕС.
- За даними розвідки, територію енергоблоків №1, 2, 4 фактично використовують як логістичну та військову бази.
- Росіяни часто самі обстрілюють ЗАЕС, щоб спровокувати кризу на найбільшій атомній станції у Європі. 22 травня Запорізька АЕС вже всьоме за час повномасштабної війни втратила зовнішнє електропостачання, що змусило її покладатися на аварійні дизель-генератори.