Так, новий міністр закордонних справ Німеччини охарактеризував відносини з Росією як "дуже напружені", пише Die Welt.

Читайте також: Путін вже давно нам не партнер, – Міноборони Німеччини

Коментуючи отруєння колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля у Великобританії, Маас заявив, що цей "неприйнятний злочин" може посприяти "подальшому відчуженню" Німеччини та Росії.

Головний дипломат Німеччини вважає, що з окупацією Криму та російською агресією проти України не можна миритися.

Якщо Росія сама все більше дистанціюється від Заходу і сприймає себе як його супротивника, то ми можемо шкодувати про це. Але в будь-якому випадку це змінює реалії нашої зовнішньої політики,
констатував міністр.

Як зауважує ще одне німецьке видання Neue Zürcher Zeitung, "це була нова риторика": агресивність Росії та багато в чому обрана нею ворожість до Заходу були чітко позначені Маасом.

Позиція нового глави МЗС ФРН різко контрастує із позицією його попередника Зігмара Габріеля, який виступав за поступове зняття з Росії санкцій, а після замаху на Скрипаля застерігав від поспішного осуду Москви.

У ФРН Маас відомий своєю боротьбою проти німецького правопопулістського руху Pegida і правої партії АдН, представники якої нещодавно відвідали Крим в обхід українського законодавства, а також зустрілися у Сирії із урядовцями режиму Башара Асада.

Читайте також: У Німеччині розгорівся серйозний скандал щодо висловлювань очільника МВС