Депутат Верховної Ради Андрій Іллєнко (позафракційний) називає політику нинішнього глави міненерго "абсолютно невдалою" і такою, що викликала соціальну напругу. В якості аргументів Іллєнко назвав "сумнозвісний" контракт на постачання електроенергії з Росії, де Крим фігурує як "Кримський федеральний округ РФ", а також дискримінаційну політику Міненерго щодо українських шахтарів. Іллєнко вважає, що головна вимога до нового міністра енергетики — "не підписувати договорів на кшталт імпорту російської електроенергії".
Новий міністр повинен вести політику національних інтересів, захищати Україну в енергетичній сфері, прагнути до енергетичної незалежності від Росії, шукати додаткові джерела поставок енергоносіїв, збільшувати їх видобуток в країні,
— зазначив Іллєнко.
За словами народного депутата Ігоря Луценка, у нього є великі підозри щодо того, що в міністерстві енергетики "чи то агентура, то просто непрофесіоналізм, чи то корупція. Або всі три складових відразу".
Найбільш обурливі для мене речі саме в міністерстві енергетики відбуваються,
— зазначив нардеп.
Він нагадав історію, коли антикорупційний комітет викликав Демчишина, він відмовився прийти, і депутати прийшли до міністра самі. Тоді ситуація стосувалася поставок вугілля з ПАР. Була потрібна перевірка, міністр обіцяв сприяти в розкритті інформації, однак не зробив цього.
Народний депутат ("Батьківщина") Альона Шкрум, яка підписала постанову про відставку Демчишина, вважає, що контракти на постачання електроенергії пов'язані зі зловживанням службовим становищем і службовою недбалістю і підпадають під кілька статей КК.
Неприйнятно, щоб наші вищі посадові особи, а тим більше міністр, підписувалися під так званими договорами, в яких ми де-факто визнаємо Крим російською територією,
— сказала Шкрум.
Депутат також зазначила, що всі звернення і запити, які вона направляла в Міненерго, були або втрачені, або проігноровані. "Новим міністром має стати людина з незаплямованою репутацією, незалежний професіонал. Сфера енергетики — одна з найважчих. У нового міністра має бути повна довіра громадян, і він повинен вміти пояснювати всі свої дії, в тому числі причини підвищення тарифів. А нинішній міністр не має довіри навіть серед депутатів, які за нього проголосували. Новий міністр повинен чітко розуміти, що відбувається в сфері енергетики. У нас вже немає часу на те, щоб міністри вчилися працювати або вникали в сферу", — вважає депутат.
Новий міністр енергетики, якщо Демчишина будуть міняти, повинен бути професіоналом, а не політичною фігурою. Це має бути людина з політичним досвідом і розумінням як мінімум фундаментальних правил і взаємозв'язків, які існують в галузі,
— зазначила народний депутат (фракція "Самопоміч") Вікторія Войціцька.
Депутат Верховної Ради Вадим Івченко ("Батьківщина"), говорячи про критерії відбору, зауважив, що кандидат на місце глави Міненерго повинен володіти розумінням напряму, в якому рухається галузь. Крім того, "у нього повинен бути стрижень всередині, щоб не ламатися в ході роботи". "А вже заступники повинні бути фахівцями в різних сферах. Якщо міністр буде професіоналом у своїй галузі, але у нього не буде внутрішнього стрижня, то його відторгатиме галузь", — сказав депутат.