Зокрема, російські пропагандисти пишуть, що, мовляв, Україна не хоче забирати своїх військовополонених та обмінювати їх. Окупанти спекулюють на реальних українцях, які наразі перебувають у полоні в Росії.

До теми Схуд на 38 кілограмів: визволений український воїн розповів про катування у російському полоні

Росія поширює вкид про українських полонених

Представники Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зазначили, що у соціальних мережах опублікували імена та прізвища реальних людей, які перебувають у російському полоні і яких Україна нібито не хоче забирати.

Водночас у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими наголосили, що подібна інформація є вкидом і російська сторона не пропонувала ці списки для обміну.

Переговори тривають, нові обміни готуються,
– зазначили у Координаційному штабі.

Крім того, у штабі додали, що для того, аби всі українці змогли повернутися з полону, наше суспільство має залишатися об'єднаним та не довіряти ворогу і його провокаціям.

Окупанти влаштували судилище над українськими полоненими

  • На тимчасово окупованій території Донецької області терористичне формування "ДНР" 7 лютого вчинило судилище над українськими полоненими. 33 українські військовослужбовці отримали строки від 27 років до 29 років.
  • За даними так званого "суду", наші військові нібито застосували заборонені засоби у збройному конфлікті, обстрілявши низку населених пунктів із самохідних артилерійських установок. Все нібито задля того, щоб "зруйнувати соціальну інфраструктуру, застрашити мирних громадян і вбити їх".
  • Покарання наші військовополонені мають відбувати у колонії суворого режиму. Мовиться про військових 36-ї бригади морської піхоти та 17-ї танкової бригади ЗСУ.
  • На судилище над нашими полоненими відреагував український омбудсмен Дмитро Лубінець. Він назвав це рішення цинічним і зауважив, що оголошені вироки здійснюються невизнаними світовою спільнотою квазіутвореннями, і є незаконними.
  • Лубінець також наголосив, що подібні вироки є грубим порушенням Третьої Женевської конвенції в частині права полонених на справедливий суд та недопущення катування. Тому, їх можна вважати воєнним злочином.