Військовий оглядач Денис Попович сказав 24 Каналу, що Владімір Путін, віддаючи наказ про обстріли, зокрема енергетичних об'єктів України, переслідує конкретну ціль. Очільник Кремля у такий спосіб прагне завершити війну на своїх умовах.

До теми Росія хоче перетворити Харків на "сіру зону": The Economist аналізує посилення атак

Хоче підірвати тил

Росіяни б'ють по енергетичних об'єктах України, на думку військового оглядача, щоб позбавити наш обороно-промисловий комплекс енергетики.

Вони усвідомлюють, що ми розвиваємо свій обороно-промисловий комплекс, і якщо вибивати енергетичну інфраструктуру, генерацію, то, відповідно, будуть проблеми у нашого ВПК і ми будемо ще більш залежні від Заходу, ніж на сьогодні,
– каже Попович.

Водночас є інформація про існування наказу Владіміра Путіна щодо того, що він буцімто хоче зробити максимально непридатними для життя всі міста і населені пункти України, до яких зможе дотягнутися. Нині, за його словами, цей наказ виконується щодо міста Харків та області, прикордонної Сумщини, прифронтових регіонів.

Проте Путін прагне зробити те ж саме максимально у всіх містах України для того, щоб позбавити нас електроенергії. Улітку без неї виникнуть проблеми, адже не будуть працювати холодильники, кондиціонери. Потім прийде зима, і Путін розраховує, що Україна не встигне відновитися і населення залишиться без опалення.

"У такий спосіб він намагається підірвати тил. Буде багато біженців, велике переміщення людей. Він хоче досягти того, щоб українці вимагали від української влади завершення війни на тих умовах, які вимагає Кремль. Зараз Путін намагається цей план виконувати", – зазначив Денис Попович.

Ситуація в Сумські області

  • В місті Суми удень 12 квітня пролунав потужний вибух. Пізніше стало відомо, що внаслідок удару постраждала будівля залізничного вокзалу. Зокрема, було пошкоджено вікна. На щастя, постраждалих немає.
  • Також росіяни вдарили по цивільній інфраструктурі в Сумах. У двох адміністративних нежитлових приміщеннях були розбиті вікна. Крім того, у 3 житлових будинках також пошкоджено 73 вікна.
  • Раніше, 8 квітня, окупанти завдали удари КАБами по Сумщині. Ворог поцілився по цивільній інфраструктурі міста Суми. Також під ударом опинився центр міста Білопілля. Унаслідок ударів є поранені.