Цікаво, що дати проведення навчань обирали з огляду на накопичення російських військ на кордоні України для своїх навчань – "Кавказ-2020". Зауважимо, що орієнтовно в цей же час проходитимуть спільні навчання білоруських і російських військових.

Що про це відомо До Білорусі прибули російські десантники: що про це відомо

Вишкіл українських військових із міжнародними союзниками має продемонструвати готовність армії до надання гідної відсічі в разі спроб з боку Росії загострити ситуацію, вважають у Міністерстві оборони України.

Що відомо про навчання "Об’єднані зусилля-2020":

  • У них візьмуть участь військові підрозділи збройних сил США і Великобританії, а за їх проведенням спостерігатимуть до 200 іноземних інструкторів, військових радників і спостерігачів.
  • Особливістю навчань стане їх міжнародний характер. Вперше до проведення стратегічного командно-штабного навчання будуть залучені військові підрозділи збройних сил країн-членів НАТО: США, Великобританії для спільного виконання навчально-бойових завдань, радники Представництва НАТО в Україні, представники офісу зв'язку НАТО в Україні, також інструктори, військові радники, спостерігачі від США, Великобританії, Німеччини, Литви та Польщі.
  • Ротна тактична група десантно-штурмової бригади Великобританії братиме участь в комплексі тактичних і тактико-спеціальних навчань. Вона спільно з підрозділами десантно-штурмових військ ЗСУ буде відпрацьовуватиме висадки і захоплення плацдарму, подолання водних перешкод на десантно-переправних засобах тощо.
  • Британська ротна тактична група прибуває в Україну шляхом перекидання по повітрю за допомогою військово-транспортних літаків. Військові десантуватимуть зі зброєю та спорядженням на полігони ЗСУ в районі проведення відповідних навчань.
  • До артилерійських систем, танків, бойових кораблів й авіації залучатимуть і зразки техніки, які нещодавно взяли на озброєння ЗСУ. Це новітні комплекси "Нептун", "Вільха", безпілотні ударні літальні комплекси "Байрактар".

Одночасно зі стратегічними командно-штабними навчаннями передбачається проведення інших багатонаціональних навчань та заходів за участю підрозділів країн-членів НАТО і країн-партнерів, зокрема:

  • українсько-американське навчання Rapid Trident,
  • навчально-бойовий політ стратегічних бомбардувальників військово-повітряних сил США з імітацією завдавання ракетно-бомбових ударів по об'єктах критичної інфраструктури і морських цілях,
  • тренування повітряно-тактичної групи сил спеціальних операцій Збройних сил США в Європі з відпрацюванням спільних завдань з підрозділами сил спеціальних операцій ЗСУ.
  • планові заходи підготовки із залученням інструкторів тренувальних місій UNIFIER, JMTG-U і ORBITAL.