Постійні ротації

Працювати так, аби уникнути позачергових парламентських виборів і стабілізувати розхитану політичну ситуацію. Таке завдання стоїть перед президентським урядом на чолі із наймолодшим прем'єр-міністром в історії, пояснює політичний експерт Тарас Березовець.

Щоправда, не вірить, що зі своїми прямими професійними обов'язками впорається частина міністрів.

"Там є декілька неоднозначних призначень. Я думаю, що це тільки означатиме, що деякі міністри зможуть пропрацювати в уряді, можливо, два-три місяці. Далі вони будуть замінені. Тобто, ротації у складі уряду будуть відбуватися постійно і найближчі будуть дуже швидко, я так розцінюю", — каже Березовець.

Слабкий уряд

Некомпетентним називає новий уряд політичний експерт Костянтин Матвієнко. Пояснює: новоспечені міністри звикли бавитися у регіональній пісочниці. Їм бракуватиме досвіду, щоб працювати на державному рівні. Тому реформ годі й чекати.

Уряд Гройсмана з точки зору необхідних реформ буде слабкішим за уряд Яценюка. Буду опонентом уряду навіть не з міркувань їхньої корупції, а з міркувань їхнього глухого, глибокого провінціаналізму.
— наголосив політексперт.

За урядовим столом зібрали різношерстих персон, яким важко працювати в команді. Відповідно, складно й домовитися. А голосів, щоб проштовхнути законопроект у ледь зібраній коаліції, катастрофічно бракуватиме.

Західні партнери вже чітко поставили завдання для нового уряду. Речник Білого Дому Джош Ернест заявив, що від Кабінету міністрів у першу чергу чекають подолання корупції. Більше — дивіться у відеосюжеті.