Про це 24 каналу розповів політолог Микола Давидюк. Раніше повідомлялось про те, що Ердоган зідзвонився з Путіним, згадували і про Україну.

До теми Додалася гуманітарна ініціатива від Зеленського, – Подоляк про продовження зернової угоди

Ердоган грає на 2 сторони

Давидюк зазначив, що Ердоган продовжує грати на 2 сторони, але тепер він більше схиляється до України й Заходу. Він таємно зустрічався з Байденом, про що президент США не воліє розповідати, але Ердоган розтиражував цю новину через усі свої ЗМІ. Його мета нині не скільки геополітика, скільки бізнес, можливість заробити.

Є демонстрація того, що Ердоган намагається нормально заробити. Заробляє і на росіянах, і на нас, просто розділили кейси. В одному кошику – байрактари, зерно; в іншій – нерухомість, фінанси, інвестиції, нафта, золото,
– зауважив політолог.

Він додав, що Ердогану важливо бути на боці на переможців. Тут він не помилиться, тому він ближче до нас.

Давидюк про те, чи очікувати переходу Туреччини на бік України: дивіться відео

Ердоган – один з компонентів можливих мирних перемовин

За словами політолога, головним є також те, що Ердоган – один з компонентів можливих мирних перемовин. Крім Ердогана, є ще кілька непублічних треків напряму між Кремлем і Банковою, а з публічних це Папа Римський, Сільвіо Берлусконі й навіть Мухаммед ібн Салман, у якого бажання перемовин то з'являється, то зникає, залежно від візитів Абрамовича. Однак у Ердогана більше "козирних карт", бо він чинний політик.

"Він єдиний, хто може запропонувати майданчик, на який погодяться обидві сторони. Однак нам не треба піддаватись на фейкову доброзичливість і на уявні швидкі й легкі рішення. У першу чергу слід дивитись за своїм національним державним інтересом", – наголосив Давидюк.

Новини Туреччини: останні події