Глава Миколаївської ОВА Віталій Кім близько 8:20 повідомив, що Росія випустила близько 60 ракет. За його словами, на Півночі частина російських ракет вже над територією України.

До речі Росія масовано обстріляла об’єкт ДТЕК: його від’єднали від енергосистеми

Російські ракети вже на Півночі України

Віталій Кім висловив переконання, що українська ППО зіб'є щонайменше 50, а то й більше ракет. Згодом Віталій Кім повідомив про два залпи "Калібрів".

Зазначимо, що по всій території України оголошена повітряна тривога. Спершу про повітряну небезпеку почали попереджати у східних і південних регіонах. Після цього тривогу оголосили в Центрі та на Заході України.

У зв'язку із загрозою ракетного удару по об'єктах енергетичної інфраструктури, енергетики застосовують відключення енергопостачання у Житомирській області. Повідомляється, що це дозволить запобігти масштабним пошкодженням у разі влучання ворожих ракет.

За попередньою інформацією, Росія запустила ракети Х-101 винищувачами Ту-95 з Каспійського моря. Крім того, з акваторії Чорного моря запустили "Калібри".

У ЗМІ вже з'явилася інформація, що в Київській області працює ППО. Звуки вибухів лунали у Харкові, де, за попередньою інформацією, відпрацювала ППО. Також про роботу ППО повідомляли на Миколаївщині.

У Повітряних силах розповіли, що готувалася атакувати Росія

  • До 16 грудня Росія вже завдала 8 масованих атак по енергетичній інфраструктурі України. Попередній масований обстріл відбувся 5 грудня, коли Росія теж випустила понад 60 ракет. Тоді найбільше від обстрілу постраждали Київщина та Одещина.
  • У Повітряних силах ЗСУ розповіли, що ворог не змінив своїх планів і прагне залишити українців без світла. Відтак, під час нових масованих атак Росія знову буде намагатися атакувати енергосистему України.
  • Президент України Володимир Зеленський попереджав, що російські терористи готуються до чергових обстрілів.
  • На тлі масованих обстрілів Україна продовжує посилювати ППО, яка в грудні досягла ефективності у 80%. Крім того, в МЗС України натякнули на ймовірну поставку ППО Patriot.