Український лідер наголосив, що Україна очікує на нову потужну оборонну допомогу. Сьогодні вона як ніколи потрібна.

Важливо Байден підписав закон про виділення 40 мільярдів доларів Україні

Дякую президенту Байдену за підписання закону про додаткову підтримку України. Лідерство США та американського народу у підтримці України у боротьбі проти російського агресора важливе,
– додав Зеленський.

Глава Офісу Президента Андрій Єрмак наголосив, що ця допомога надзвичайно важлива для нас. Разом із союзниками рухаємося до спільної перемоги над Росією.

Допомога у 40 мільярдів доларів: що відомо

Байден сьогодні підписав закон "про додаткові асигнування в Україні, 2022", який передбачає виділення 40 мільярдів доларів на допомогу нашій державі. Гроші розподілять на зброю, економіку тощо. Наприклад:

  • 13,8 мільярда скерують до Фонду економічної підтримки для того, щоб допомогти українському уряду виконувати свою роботу;
  • 11 мільярдів – на зброю та військове обладнання.
  • 8,7 мільярда скерують на поповнення запасів зброї, яку вже отримала Україна;
  • 6 мільярдів призначені на безпекову допомогу ЗСУ.
  • 4,4 мільярда відправлять для постачання продовольства до України та інших країн Європи.

Що цьому передувало

  • 9 травня Байден підписав закон про ленд-ліз. Завдяки цьому США зможуть постачати нашій країні озброєння та іншу допомогу за спрощеною процедурою.
  • Далі, 11 травня, Палата Представників Конгресу схвалила закон про 40 мільярдів. Сенат Конгресу США схвалив рішення 19 травня.

Виникла тижнева затримка. Річ у тім, що проєкт блокував сенатор Ренд Пол – республіканець від Кентуккі. Він вимагав, аби в законі передбачили створення спеціального генерального інспектора, який контролював би витрати військової допомоги. Політик хотів, аби правку внесли в основний документ законопроєкту. Ніхто не був проти, але це б зайняло багато часу.

До слова, за Полом і раніше тягнувся шлейф скандалів. Зокрема, у 2018 році Пол їздив до Росії, щоб передати лист від Трампа Путіну, він називав це "честю". Потім сенатор блокував ухвалення санкцій США проти будівництва "Північного потоку-2".

Дивіться також – 2 постріли на хвилину: що вміє гаубиця М777, яка вже є у ЗСУ: