Ці торги проводив Фонд Держмайна та аукціон відбувся 1 лютого. Початкова ціна лоту становила майже 87 з половиною мільйонів гривень. Проте ТОП "Елітбуд груп" запропонувало у 2,2 раза більше – 195 мільйонів гривень. Слід зазначити, що власник цієї компанії також займається винами.

Зауважте Скандальну одеську колонію не змогли продати за 223 мільйони гривень: що сталося

Що саме продали на аукціоні

Цей завод є однією спорудою, а єдиним майновим комплексом. Він розташований в Одесі на Французському бульварі, тобто неподалік від центру міста.

До об'єкта приватизації входить 975 так званих "необоротних активів":

  • 35 об'єктів нерухомості.
  • 7 транспортних засобів.
  • 65 одиниць інструментів, приладів та іншого інвентарю.
  • 65 одиниць інших основних засобів.
  • 803 одиниці машин та обладнання.

Приміщення та майно цього заводу / Фото "Думская" та Фонду Держмайна

Коли зупинилося виробництво

Станом на 31 жовтня на заводі працювали 14 людей. У документах зазначено, що там виробляли виноробну продукцію – зокрема, шампанського України та вин ігристих.

Проте у 2018 році, виробництво призупинили з метою пошуку інвестора для модернізації виробничих потужностей. Після цього річний дохід підприємства становив кілька тисяч гривень. Проте це були надходження не за основним видом діяльності.

Держава продала забудовнику старий Одеський шампанський завод
Розмір надходжень заводу від 2018 року / Скриншот 24 каналу

А ось витрати заводу були значно вищими. Найбільша втрата коштів на підприємстві була у 2018 році. Тоді вона становила 31 тисячу гривень.

Держава продала забудовнику старий Одеський шампанський завод
Збитки заводу в попередні роки / Скриншот 24 каналу

Коли заснували підприємство


Завод збудували ще наприкінці XIX століття. Проте тоді він називався "Шампанський завод Генри Редерера". Тобто на честь засновника з Франції, який був меценатом і виноробом.

Напої, які там виготовляли від 1899 року, за своєю якістю не поступалося французьким. Автором проєкту перших споруд заводу також був француз – відомий архітектор Шарль Бойш.

Інформація взята з igotoworld.com

До теми Спиртзаводи, порти і хлібокомбінати: які об'єкти держмайна приватизують у 2022 році

Що відомо про покупця

Відповідно до даних ресурсу "Опендатабот", товариство з обмеженою відповідальністю "Елітбуд груп" зареєстроване в Одесі. Основний вид діяльності компанії – будівництво житлових і нежитлових будівель. Проте також вона може займатися розміщенням реклами в ЗМІ та наданням в оренду автомобілів.

Власником і засновником "Елітбуд груп" є одесит Коваль Аскольд Олексійович. На ресурсі Youcontrol вказано, що він зареєстрував цю юридичну особу ще у 2007 році. Також чоловік є засновником і директором кількох інших фірм. Зокрема, Аскольд Олексійович власник ТОВ "Винфорт". Ця компанія займається виробництвом і дистрибуцією вин різних брендів.

Держава продала забудовнику старий Одеський шампанський завод
Компанії пов'язані з Аскольдом Ковалем / Скриншот 24 каналу

Цікаво – скільки Держава заробила на приватизації у 2021 році: дивіться відео