Нова українсько-польська "війна пам'ятників"
У селі Грушовичі, що поблизу Перемишля, польські націоналісти за мовчазного потурання влади демонтували пам'ятник воякам УПА. Зауважимо, що роботи з демонтажу очолив президент Національного Руху у Підкарпатському воєводстві Марек Кульпа.
Цей пам'ятник викликав найбільший спротив, суперечки та емоції серед поляків, які часто задають питання, як це можливо, що протягом багатьох років на польській землі стоять пам’ятники убивць поляків на Волині та Східній Галичині. Ця ситуація є неприйнятною. Я ще у 2014 році спитав війта про правовий статус пам'ятника і кому належить муніципальне кладовище. Я отримав інформацію про те, що цей об'єкт незаконно розміщено. Наступні мої кроки були спрямовані у напрямку знесення незаконного пам'ятника,
– пояснив він.
Інцидент спровокував неабияку реакцію в Україні. Так, голова ОУН Богдан Червак зауважив, що до цього часу українці більше схилялися до думки, що усі антиукраїнські шабаші у Польщі є провокацією третьої сили – Москви, щоправда сьогодні усе має змінитися.
Крім того, на подію подію жорстко відреагувало українське МЗС. У відомстві назвали це, зокрема, відвертою провокацією у переддень вшанування 70-их роковин операції "Вісла". Також дипломати впевнені, що провокацію здійснили задля відвернення уваги від цієї сумнозвісної дати.
"Нашим спільним інтересом є спокійно врегулювати цю ситуацію комплексно в правовому полі, щоб у подальшому не було дій подібного роду", – зазначається у повідомленні.
Також у зв'язку з інцидентом Український інститут національної пам'яті призупинив процес легалізації польських меморіальних об'єктів на території держави.
За словами очільника установи Володимира В'ятровича, руйнування братської могили воїнів УПА в Грушовичах біля польського Перемишля є п’ятнадцятим актом наруги над місцями пам'яті українського народу в Польщі за період з 2014 року.
До слова, волонтерам з розвідувальної спільноти InformNapalm вдалося з’ясувати, що всі ці провокації здійснюються під керівництвом та завдяки грошам Кремля.
Як доказ, вони оприлюднили фрагмент листування громадянина Білорусі Олександра Усовського з польськими націоналістами.
Листування Усовського з польськими націоналістами
Радянізація Одеси
Нагадаємо, наприкінці травня 2016 року декомунізація дісталася Одеси та у місті з'явилися проспект Небесної Сотні, вулиці Героїв Крут, Івана Мазепи, Романа Шухевича Андрея Шептицького.
Щоправда, фактично за рік Одеська міськрада вирішила перейменованим вулицям провернути старі радянські назви. Відповідне рішення підтримали 46 депутатів.
Підкреслимо, що причиною такого кроку стало опитування на сайті Одеської міськради про повернення старих назв вулицям. Згідно з результатами опитування, 75% одеситів захотіли повернути старі назви, які були до травня 2016 року.
У зв’язку зі скандалом прокуратура Одеської області розпочала кримінальне провадження, а начальник Служби безпеки України в Одеській області Сергій Батраков звернувся до мера Одеси Геннадія Труханова з вимогою скасувати провокаційне рішення.
Незвідані світи
На відстані у мільйони кілометрів від Землі космічний апарат Cassini, якого відправили досліджували Сатурн, вперше зумів пролетіти між самою планетою і відомими всім ще зі школи кільцями. І не просто пролетів, а ще й зробив фотографії.