Чому "Місто банк" збанкрутував

Рішення про банкрутство банку ухвалили з метою захисту інтересів вкладників та кредиторів банку. Про це повідомили у пресслужбі Нацбанку.

Читайте також Один із найстаріших банків Європи випустив криптовалюту, прив’язану до курсу євро

Правління Національного банку ухвалило рішення про віднесення АТ "Місто Банк" до категорії неплатоспроможних у зв’язку зі зменшенням нормативів капіталу на 50% і більше від мінімального встановленого рівня,
– зауважили у НБУ.

У банку відбулися проблеми з капіталом через втрату підприємства з перероблення сої у Херсонській області. Його балансова вартість становила понад 271 мільйон гривень, що скаладає майже 17% від усіх активів банку. У результаті втрати цього об'єкту капітал банку впав нижче нормативного рівня.

Втім "Місто банк" не вжив жодних заходів для покращення стану банку. Крім того, діяльність АТ не відповідала вимогам банківського законодавства і нормативно-правовим актам НБУ.

Через банкрутство "Місто банк" система не постраждала

Водночас у НБУ зауважили, що банкрутство АТ "Місто Банк" ніяк не впливає на стабільність банківського сектору України. Частка фінустанови становить лише 0,1% від чистих активів платоспроможних банків.

Цікаво Вкладники збанкрутілого банку "Аркада" отримали понад 170 з 257 мільйонів гривень

Попри ситуацію з "Місто Банк", наш банківський сектор перебуває у найкращому стані за всю історію. У банків достатньо капіталу. Коштів для задоволення потреб клієнтів вистачає. Ми завжди готові підтримати банки, якщо погіршення фінансового стану банку підлягає виправленню,
– сказав голова НБУ Кирило Шевченко.

Зауважимо, головою правління АТ "Місто Банк" є Іван Фурсін. Частка його акцій становить понад 97%

Що відомо про Івана Фурсіна

  • У 2012 році Фурсіна обрали народним депутатом від "Партії регіонів".
  • Політик вийшов із "Партії регіонів" 23 лютого 2014 року, за кілька днів він вступив до депутатської групи "Суверенна Європейська Україна".
  • Фурсін також був депутатом Верховної Ради 8 скликання.
  • За даними руху "Чесно", тоді Фурсін займався кнопкодавством, а також часто прогулював засідання.
  • Відомо, що він голосував за "диктаторські закони" 16 січня 2014 року.