Конфлікт в Одеській області почався з того, що 26 серпня в одному з покинутих будинків села Лощинівка знайшли труп дев'ятирічної дівчинки з пораненням в груди – вбили її викруткою. Також є підозра, що дитину перед вбивством зґвалтували. Підозрюваного затримали швидко і по гарячих слідах – ним виявився місцевий двадцятирічний ром. Доказова база підтверджує причетність затриманого до скоєння злочину. Однак від нього немає ні зізнання, ні будь-яких свідчень – від своїх слів під час допиту він уже відмовився.
Правоохоронці вже почали кримінальне провадження, затриманому інкримінують умисне вбивство малолітньої дитини та зґвалтування.
Відразу після затримання підозрюваного у селі спалахнули масові заворушення. Близько 300 селян почали трощити будинки сусідів затриманого чоловіка. Розгніваний натовп встиг розтрощити близько 6-7 будинків ромів.
Селяни розповіли, що особи даної національності у Лощинівці з'явилися близько 3 років тому. Люди зазначають, що у селі представники цієї етнічної групи за цей час прославились пограбуваннями, розповсюдженням наркотиків, залякуванням місцевого населення та іншим.
Голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі, коментуючи трагедію і подальші заворушення, також повідомив, що у селі Лощинівка діє наркопритон.
У неділю, 28 серпня, жителі села звернулися до місцевої влади з вимогою виселити з населеного пункту людей ромської національності. Людям роз'яснили, що відповідні документи в установленому законом порядку будуть підготовлені і направлені компетентним органам.
До вечора неділі місцева влада змогла втихомирити заворушення. Тоді ж голова Ізмаїльської райдержадміністрації Валентина Стойкова заявила, що райадміністрація вже підготувала транспорт для вивезення ромів, які повинні покинути село вже з понеділка, 29 серпня.
Однак вже у понеділок начальник поліції в Одеській області Георгій Лорткіпанідзе заявив, що ромське населення не буде сьогодні вивозити свої речі, як це планувалось раніше, відселення буде перенесене. Проте причини такого рішення в поліції не уточнили. За даними місцевої влади, представники ромської національності не хочуть виїжджати з села.
Приблизно 60 патрульних продовжують охороняти будинки ромів, щоб не було нових погромів і щоб їхні речі не розграбували.