Київ

Журналісти 24 каналу побували на речовому ринку "Троєщина" та перевірили, як він працює після 2-х місяців вимушеної перерви.

До слова Чи продовжуватимуть карантин після 22 травня та скільки він триватиме

19 травня підприємці вперше відкрили свої торгові точки, однак, з обов'язковими вимогами – маски, дезінфектори та дотримання дистанції. Щоправда, на свої робочі місця вийшли не всі.

Продавці скаржаться, бо ринок відкрили, а торгівлі немає. До прикладу, одна з продавчинь розповіла, що за половину робочого дня не було жодного покупця. Також наголосила, що ціни не підіймають, бо сенсу в цьому немає.


Ринок "Троєщина" / Фото 24 каналу

київ
Ринки відкрили, але покупців майже немає / Фото 24 каналу

Чернівці

Найбільшим у Західній Україні є Калинівський ринок, що у Чернівцях. Там працює понад 10 тисяч підприємців. З 15 травня він повністю відновив роботу. Через обмежувальні заходи "Калинка" щоденно втрачала 300 тисяч гривень.

Цікаво Коли в Україні запрацює громадський транспорт і які правила користування

За дотриманням санітарних норм стежать контролери, продспоживслужба та правоохоронці.

"Працівники всі мають засоби захисту. Підприємці встановили захисні екрани на робочих місцях. Пристосовуємось до ситуації", – пояснив заступник директора Калинівського ринку Василь Герасимчук.

чернівці
Калинівський ринок / Фото 24 каналу

Завідувачка медпункту Калинівського ринку Ірина Шкедь розповіла, що контролери здійснюють термометрію і підприємцям, і відвідувачам. З температурою не впускають.

Підприємці підрахували, аби оговтатись від бізнес-кризи, знадобиться щонайменше 2 місяці. Щоб заробити влаштовують розпродажі і чекають, коли знімуть блок-пости на кордонах області. Лише тоді торгівля "піде наповну".

чернівці
Ринки працюють з дотриманням санітарних норм / Фото 24 каналу

Одеса

На Одеському "Привозі" секція непродовольчих товарів на карантин майже не зачинялась. Щоправда, і покупців не було. Нині туди впускають лише в масках і намагаються дотримуватись заходів безпеки.

ринок в одесі
До ринку впускають лише у масках / Фото 24 каналу

І хоч покупців поки що мало, підприємці не втрачають оптимізму. Розуміють, аби все запрацювало, як у докарантинний період, потрібен час.

одеса ринки
Ринок в Одесі / Фото 24 каналу