Чорноморськ – портове містечко поруч з Одесою. Приморські квартали нині нагадують Широкине, все те саме, курортна зона, приватні будинки в руїнах, тільки там війна, а в Чорноморську війни ніколи не було.
Читайте також: Куди "Ідріска" витратила мільйони гривень обманутих туристів: розслідування про туроператорів
У Чорноморську будинок за будинком "з’їдають" зсуви. Руїни першої лінії стоять покинуті, їх вже неможливо відбудувати.
Зсув величезний, повзе смуга довжиною у кілометр і кількасот метрів завширшки, усе відбувається водночас. Це ніби величезна гойдалка. Поки на горі земля провалюється вниз, берег моря випирає вгору. І там, і там – будинки, тому вони руйнуються. Усе це стоїть на ґрунтових водах, яким немає куди діватися.
Чорноморськ
Зсув не зупиняється вже п’ять років і забирає все більше шматків землі. Ніякий ремонт вже не врятує споруди, в них навіть перебувати всередині небезпечно. Також понад 60 будинків на приморській нещодавно залишились без води. ЇЇ просто відключили, бо зсуви постійно рвуть труби. Ремонтувати кажуть, дурна робота.
Міською головою Чорноморська є Валерій Хмельнюк. Він є "мером-довгожителем", адже очолив це місто ще за часів СРСР. Керує містом Хмельнюк вже понад 30 років.
Валерій Хмельнюк
Юрій Крук відповідає у мерії за вирішення проблеми зсувів. Він непроста людина він походить із політично впливової родини. Батько і старший брат колишні депутати Верховної Ради. Сам Крук директор колишнього Чорноморського порту.
"У 2016 році мер міста запросив мене обійняти посаду заступника міського голови і доручив мені координувати реалізацію цього проекту", – розповів Крук.
Читайте також: Чому детектори брехні для ДБР ставлять під сумнів належність доказів по всій Україні
Юрій Крук зазначив, що Міська рада замовила ще у 2012 році проект про протизсувні споруди. В 2013 році він був затверджений. Наразі на освоєння об’єктів витрачено вже 55 мільйонів, потрібно ще 155 мільйона.
Чому протизсувні роботи є неефективними – дивіться у програмі.