Про це розповів радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. За його словами, у місто також зайшла велика група кадирівців.

До теми Сміття на вулицях і загроза чуми: який вигляд має окупований Маріуполь – моторошні фото

У Маріуполі окупанти розпочали навантаження металопрокату з порту

Андрющенко розповів, що 28 травня російські загарбники розпочали перше навантаження металопрокату з Маріупольського порту.

Оскільки немає підтвердження розблокування "нових воріт", метал будуть вивозити малими партіями. Продовжуємо фіксувати та слідкувати. Звертаємось до ЗМІ за допомогою зі встановлення вантажоотримувачів та маршруту суден,
– зазначив радник мера.


Загарбники почали навантаження металопрокату з Маріупольського порту / Фото Петра Андрющенка

Він додав, що ввечері 27 травня також надійшла інформація про те, що в Маріуполь зайшла велика група кадирівців. Разом зі спробами навантаження металопрокату в Маріупольському порту це вказує на те, що:

  • Окупанти віддали Маріуполь на відкуп кадирівцям, аби вони його розграбовували. Тож ніякого "відновлення" міста не буде. Лише мародерство і терор.
  • Не без допомоги кадирівців росіяни знайшли маріупольських спеціалістів, які можуть зробити неможливе.

Росіяни здійснили перше навантаження металопрокату в Маріупольському порту: відео

Зауважте Цивілізація по-окупантськи: у Маріуполі встановлюють мобільні душові

Як живе Маріуполь під окупацією росіян

  • Від початку повномасштабної війни росіяни безперервно бомбардували Маріуполь. Лише за 3 місяці загарбники вбили щонайменше 22 тисячі місцевих.
  • Довкола міста є щонайменше 3 масові поховання. Українські захисники розповідали, що там може бути до 10 тисяч закатованих росіянами людей. Про це свідчать кадри із супутника.
  • Після евакуації поранених українських військових з "Азовсталі" загарбники розпочали фактичну анексію. Зокрема, вони роздають російські паспорти місцевому населенню.
  • Також окупаційні війська продовжують депортувати українців. За добу через російські "фільтраційні" табори проходять приблизно 300 маріупольців.
  • Окрім цього, загарбники проводять у місті свої пропагандистські заходи. Вони навіть вирішили завезти так звану "гуманітарну допомогу" з території Росії. Однак безкоштовно її не отримати. Речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник заявив, що потім цю гумдопомогу продають в магазинах.
  • Ймовірно, що Росія не планує розвивати Маріуполь, як і тимчасово окупований Крим. У Кремлі планують перетворити його на військову базу.

Варто подивитися – Андрющенко розповів про критичну епідситуацію у Маріуполі: відео