За фактом порушення законів та звичаїв війни розпочато кримінальне провадження.

Важливо Загрози немає, але й цілі росіян незрозумілі: як у Пентагоні оцінюють ситуацію на Одещині

Згідно з даними слідства, у квітні 2022 року російські військові, а також представники окупаційної адміністрації держави-агресора, – викрали історико-культурні цінності з Мелітопольського краєзнавчого музею.

Серед забраного була колекція скіфського золота, яке археологи виявили ще у 50-х роках минулого сторіччя.

Скіфські історичні скарби з Мелітопольського кургану / Фото pslava.info

Що ще викрали російські окупанти

Під час окупації Чорнобильської зони російські військові не тільки отримали аномальне опромінення, а ще й обікрали музей-інсталяцію "Зірка Полин". Окупанти винесли маленький телевізор, що висів над цинковим боксом з унікальною перепусткою Володимира Правика (героя-ліквідатора аварії на ЧАЕС – 24 канал).

До експозиції російські військові вирішили "додати" свої речі. До списку "забутих" ворогом речей віднесли: залишки продуктових наборів з терміном зберігання, що закінчився ще в листопаді 2021 року, консерви, тестові наборами для визначення рівня наркотичного сп'яніння, мапи з позначками своїх наступальних дій, прапори, які вони планували повісити на українських будівлях, а також гранати, міни, боєприпаси.

Глава Міністерства внутрішніх справ Денис Монастирський розповів, що при втечі із Чорнобиля, російські окупанти встигли обікрасти поліцейський відділок. Серед іншого, загарбники викрали радіоактивні предмети, які вилучалися після катастрофи на ЧАЕС.

Денис Монастирський зазначив, що окупанти не просто отримали великі дози опромінення, але й повезли радіоактивні предмети додому.

У тимчасово окупованому Мелітополі, Запорізька область, вони незаконно привласнили сільськогосподарську техніку на мільйони доларів. Жертвою окупантів став дилерський центр "Агротек", який є офіційним дистриб'ютором американської компанії Deere & Company. Фірма, яка більше відома під маркою John Deere, спеціалізується на виробництві сільськогосподарської будівельної та лісогосподарської техніки тощо.

Російські війська викрали у Мелітополі сільськогосподарське обладнання приблизно на 5 мільйонів доларів. Лише комбайни оцінюють у 300 тисяч доларів кожний.

Крім того, загарбали 7 шедеврів з музеїв Маріуполя. Як повідомляє радник мера міста, експонати окупантам особисто передала директорка Маріупольського краєзнавчого музею Капусникова.

Які шедеври забрали:

  • оригінали 3 картин Архипа Куїнджі: "Червоний захід", "Осінь", "Ельбрус";
  • оригінал картини Айвазовського "Біля берегів Кавказу";
  • 2 оригінали картини Н.Н.Дубовського: "Море" і "Ніч на Балтійському морі";
  • оригінал Калмикова "Куїнджі";
  • бюст Куїнджі скульптора Беклемішева;
  • три унікальні ікони: "Ісус Христос Всетримач", "Богоматір з немовлям", "Іоан Хреститель".

Також Капусникова поширює брехню, що музей начебто знищив полк "Азов", що є абсолютною неправдою.

Може бути цікаво – Сі Цзіньпін наголосив на територіальній цілісності України: дивіться відео