Детальніше про загрозу розповів голова Запорізької ОВА Олександр Старух. Про це повідомляє 24 канал із посиланням на його включення в ефірі національного телемарафону.

Раніше На Каховській ГЕС росіяни розгорнули пункт управління та створили загрозу екологічної катастрофи

Чим загрожує захоплення Запорізького залізорудного комбінату

Наразі комбінат не працює, однак за шахтами необхідно стежити. Проте росіяни можуть цього не робити.

Якщо не будуть працювати помпові станції та не будуть відкачувати воду, то за тиждень вода з 1 кілометра підніметься на відмітку -30, і це може мати важкі наслідки,
– сказав Старух.

Річ у тім, що без відкачування відбудеться зараження поверхневих вод та горизонтів залізною рудою. Як наслідок, можливе теж забруднення підземних вод, з яких жителі регіону отримують воду.

Яка шкода від заліза у воді

На Кафедрі екологічної геології ЛНУ повідомили, що в річках і озерах розчинене залізо майже ніколи не трапляється. Двовалентне залізо реагує з киснем та швидко випадає з води в осад.

Проте воно накопичується в підземних водах. Там залізо є найбільш поширеним небажаним розчиненим хімічним компонентом. На щастя, залізо у воді не спричиняє суттєвих проблем зі здоров'ям людей. Але воно призводить до суттєвих незручностей.

Присутність його (заліза – 24 канал) у питній воді є досить неприємною через неприємний запах, залізистий присмак, іржавий колір, неприємні відчуття на шкірі та волоссі при прийманні душу, а також схильність до забруднення одягу при пранні,
– зазначають науковці.

Окрім цього, наявність розчиненого заліза сприяє розмноженню залізистих бактерій. Вони утворюють темно-слизові шари на внутрішній стороні труб, що призводить до пошкодження систем водопостачання та водовідведення.

Окупанти захопили Запорізький залізорудний комбінат
Вода із залізом / Фото Ecosoft.ua

Важливо – окупанти почали переміщення військ у Запорізькій області: дивіться відео