Загарбники та російські мілблогери розповіли, що військове командування віддає наказ окупантам здійснити "непродумані та безпідставні" контратаки на південному фланзі Бахмута, аби терміново повернути втрачені позиції. Про це йдеться в аналітичному звіті ISW, пише 24 Канал.

Зверніть увагу "Тілами ворогів вкриті всі поля": як 3 ОШБр звільняла Андріївку

Окупанти скаржаться, що їхні снаряди "не розриваються"

Елементи 1-го батальйону 1442-го полку Алтайського краю (мобілізована частина) опублікували відеозвернення. Російські солдати стверджують, що покинули військову техніку в районі Кліщіївки після того, як отримали наказ військового командування сформувати штурмову групу і наступати на Бахмутському напрямку.

Окупанти зазначили, що агресор почав перекидати на передову різного роду особовий склад, зокрема солдатів, які зараз відпочивають у тилу, не забезпечивши їх достатньою кількістю справних артилерійських снарядів.

Військовослужбовці зазначили, що їхні снаряди не розриваються під час пострілу, що, ймовірно, є симптомом спроб російського оборонно-промислового комплексу пришвидшити виробництво снарядів і пропускати для цього заходи контролю якості,
– зауважили в ISW.

Також окупанти нили, що підрозділ страждає від низького морального духу після того, як почули повідомлення, що українські сили знищили більшу частину російського полку та майже всю штурмову групу, яка відступила в цьому районі.

Окрім того, бійці країни-агресора стверджували, що нібито не мають підготовлених оборонних позицій і змушені покладатися на стрілецьку зброю.

"Істеричні" контратаки виснажують російські ресурси та резерви

До речі, російський мілблогер звинуватив російське військове командування в тому, що воно віддало наказ окупантам відбити Андріївку та околиці без створення "належних умов для таких контратак".

Мілблогер стверджував, що російське військове командування планувало "слабкі" контратаки і не надавало точні розвіддані російським штурмовим підрозділам. Мілблогер зазначив, що російським військам також не вистачає артилерійської підтримки, а "істеричні" контратаки виснажують російські ресурси та резерви,
– додали в Інституті вивчення війни.

Також мілблогер стверджував, що російська оборона на прилеглих висотах в районі Андріївки зруйнована, і, ймовірно, зусилля російського військового командування повернути втрачені позиції заважають окупантам підготувати нові оборонні позиції на південному фланзі Бахмута.

Читайте також ATACMS під ялинку та консолідація союзників: які перші результати візиту Зеленського до США

В агресора криза біля Бахмута

  • Напередодні у британській розвідці повідомили, що нещодавнє передислокування російських десантників із Бахмута на Запоріжжя, ймовірно, послабило оборону Росії навколо Бахмута.
  • Окрім того, начальник пресслужби Східного угруповання ЗСУ Ілля Євлаш розповів 24 Каналу, що деокупація Андріївки та Кліщіївки на Бахмутському напрямку, а також закріплення на здобутих рубежах відкриває для Сил оборони певні перспективи щодо подальшого просування.
  • Наші воїни вже контролюють ключову трасу Горлівка – Бахмут. Ця артерія постійно та досить-таки ефективно використовувалася ворогом для постачання угруповування в Бахмуті, зауважив Євлаш.