Про це 24 Каналу розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко, додавши, що окупанти готові придумати різні версії, тільки, щоб не визнавати своїх проблем. Насправді фото пожежі свідчать аж ніяк не про очерет.

Дивіться також Скандал з будівництвом в окупованому Маріуполі: німецький Knauf виходить з Росії

Що насправді сталося у Маріуполі

Спершу російські загарбники намагалися заспокоїти людей і переконували, що нібито горить очерет. Далі казали про грім та удар в підстанцію. Зрештою вони визнали факт загоряння й додали, що пожежу загасили, щоправда, вона була в іншому кінці міста.

Вже вранці 23 квітня окупанти повідомили, що у Маріуполі згорів будинок. Внаслідок цього загинула 68-річна жінка. Але це знову було не в тому місці, де спочатку говорили про приліт.

Спостерігалося, що цей приліт був одночасно з грозою, тому вона дещо скрасила "бавовну”, ті вибухи, які пролунали. Палало досить довго, далеко за північ, а потім наші люди зафіксували, що кілька "Уралів" виїхали з цієї території в бік Новоазовська,
– розповів Петро Андрющенко.

Рух спротиву повідомляє, що на автомобілях повезли поранених, які були у важкому стані. Адже у Маріуполі немає можливості лікувати важкі травми, тому таких поранених доставляють в Новоазовськ або в Ростов-на-Дону.

"Думаю, ми ще побачимо, що відбулося, наскільки там "очерет" розгорівся і що буде далі. Бо це вже другий раз за тиждень у нас "бавовнить". Будемо сподіватися, що сезон "бавовни" у Маріуполі вже відкритий", – додав Андрющенко.

Як живе окупований Маріуполь: останні новини

  • Вибухи у місті лунають вже не вперше. Гучно було й 19 квітня, тоді прильоти зафіксували у Новоазовському районі. Окупаційна влада має свою модель поведінки на такі випадки. Росіяни переконують, що нібито успішно відпрацювала ППО, всі цілі збили, а наслідки намагаються приховати. Місцеве населення до цього вже звикло.
  • У Маріуполі серйозні проблеми у соціальній сфері. Люди стоять у чергах, щоб отримати послуги, шириться дефіцит продуктів, а відкриття трамвая стало "визначною подією". Ба більше, окупанти почали саджати в тюрми колаборантів, які колись прийшли з ними до влади. Так одного чиновника вже засудили за крадіжку.
  • Росіяни використовують Маріуполь та інші міста Донеччини для перекидання своєї техніки. Так вдалося зафіксувати рух танків, які перевозили на лафетах. Окрім цього їхали вантажівки з боєприпасами. Це свідчить про те, що росіяни стягують підкріплення на Вугледар, Курахово, Волноваху.