26 травня Мельничуку виповнюється 24 роки. Про це повідомила прес-служба МВС України. Там закликають усіх українців долучитися до привітання хороброго моряка.

Читайте також: У полоненого моряка Сороки – день народження: маленький син зворушливо привітав батька

26 травня – день народження Олега Мельничука, командира рейдового буксира "Яни Капу". Олег півроку разом із 23 військовими моряками перебуває у полоні РФ. Давайте разом привітаємо сміливого моряка! Чекаємо швидше додому й обіймаємо!
– мовиться у повідомленні.

На своїй Facebook-сторінці привітав українського героя й адвокат полонених моряків Микола Полозов. Головне побажання: якнайшвидше звільнення з полону.


Полозов привітав Мельничука з днем народження

Українці долучилися до привітань. Вони бажають полоненому співвітчизнику швидкого повернення додому.
Українці вітають Мельничука з днем народження

Що відомо про Олега Мельничука?

Олег Мельничук народився у 1995 році у Смілі, що на Черкащині. Він навчався у місцевій школі, а потім поступив у професійний ліцей в Черкасах. Після його закінчення пішов у Збройні сили України. Контракт Олег Мельничук підписав у 2014 році.

Мама Олега працює вихователькою у дитсадку. Вона розповідала ЗМІ, що пишається власним сином і вважає його хорошим воїном.

Він є також випускником Відділення військової підготовки Морехідного коледжу технічного флоту Національного університету "Одеська морська академія".

Має звання старшини першої статті. Є командиром рейдового буксира "Яни Капу", який 25 листопада 2018 року російські прикордонники протаранили поблизу Керченської протоки.

Мельничук відзначився тим, що під час так званого "суду" в окупованому Криму вимагав надати йому перекладача з російської, бо не розуміє іноземну мову.

Як українські моряки й кораблі потрапили у російський полон?25 листопада 2018 року російські прикордонники протаранили буксир українських військових в Азовському морі на їх дорозі до Маріуполя.

Трохи пізніше росіяни обстріляли українські кораблі, внаслідок чого поранень зазнали 3 моряки. Так, росіяни захопили 3 українські судна (катери "Нікополь" і "Бердянськ", а також – буксир "Яни Капу"), а 24 членів екіпажу взяли в полон.

Українців відправили до московських СІЗО. Там їх утримують під вартою і періодично продовжують терміни арештів.