main logo

Олександр Онищенко

Олександр Онищенко – український олігарх-мільярдер, нафтогазовий трейдер, колишній нардеп ВР України VII і VIII скликань від Партії регіонів.

Народився 1969 року у Ростовській області в Росії. Колишній боксер, спортсмен-кіннотник, організатор численних кінних змагань та конкурсів жіночої краси "Міс Україна".

В Україні звинувачується у державній зраді, організації злочинного угрупування і корупції. Втік від українських правоохоронних органів в Європу, мешкав у Бельгії, Іспанії, спробував отримати політичний притулок у Британії, мешкав у Німеччині, де придбав нерухомість і запросив німецьке громадянство.

3 грудня 2019 року Онищенка НАБУ затримало у Німеччині. Його звинувачують у розкраданні понад 1,6 мільярда гривень, він є фігурантом так званої "газової справи". За даними Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, мати скандального депутата теж є учасницею злочинної організації з розкрадання природного газу, видобутого в рамках договорів про спільну діяльність із ПАТ "Укргазвидобування".