Зауважимо, під удар судно потрапило у ніч проти 4 серпня. Згодом стало відомо, що це була спецоперація Служби безпеки України та Військово-морських сил. Уже 9 серпня авторитетні міжнародні видання опублікували супутникові фото, на яких видно пошкоджений корабель.

Дивіться також "Оленегорський горняк" тоне після атаки дрона: все, що відомо про операцію СБУ і ВМС

Десантне судно ремонтують

Як пишуть у виданні Sky News, наразі "Оленегорський горняк" перебуває в порту міста Новоросійська, що має вихід до Чорного моря.

На думку аналітиків з "Радіо Свободи", туди його відбуксували, очевидно, задля ремонту після атаки українського безпілотника.

Фото зроблено 8 серпня. Як ми й припускали напередодні, корабель відбуксований для ремонту в плавучий док у порту Новоросійська.

Що таке плавучий док

Це судно технічного флоту, яке призначене для підйому з води та подальшого спуску на воду іншого корабля. Також його використовують для ремонту або транспортування суден.
Джерело: Вікіпедія

Оленогорський горняк в порту в Новоросійську
"Оленегорський горняк" в порту Новоросійська / Зображення з матеріалу Sky News

Слід сказати, що відбуксовували десантний корабель до порту аж два судна. Вони також потрапили на один із супутникових знімків.

Пошкоджений російський десантний корабель відбуксовують до порту
Пошкоджений російський десантний корабель відбуксовують до порту / Світлина Sky News

  • Наголосимо, що місто Новоросійськ є найбільшим торговим портом на півдні Росії. Його використовує ворожа держава, зокрема, задля транзиту та експорту сотень тисяч барелів нафти. Через це, до речі, у Сполучених Штатах дуже остерігаються ударів по цьому об'єкту.
  • Власне, як пишуть у Financial Times, атаки на інфраструктуру цього порту та його кораблі можуть призвести до росту цін на нафту у всьому світі, що вкрай невигідно для Вашингтона особливо зараз – напередодні президентських виборів у 2024 році.

Розташування Новоросійська: дивіться на карті від Google maps

Водночас речник Головного управління розвідки Андрій Юсов називає атаки по таких цілях законними, оскільки, скажімо, порт у Новоросійську є базою для кораблів Чорноморського флоту Росії. Як відомо, його судна ворог активно використовує під час обстрілів нашої держави.

За словами спікера ГУР, вибухи на об'єктах, що поки контролює Росія, з кожним днем лунатимуть частіше. З-поміж іншого, Україна завдала удару по танкеру Sig ворожої держави 5 серпня. Також поблизу Новоросійська. Це судно транспортувало нафту, зокрема, в Сирію, через що перебувало під санкціями США.