Таку заяву зробив Олексій Данілов, секретар Ради нацбезпеки та оборони України. Він дав брифінг після засідання РНБО, яке відбулося 30 січня.

Детальніге РНБО зібралася на останнє засідання у 2021 році: головні теми

Невтішні прогнози на лютий

Про ситуацію з коронавірусом в Україні на засіданні доповідав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. За словами Данілова, у глави держави було багато питань, які стосуються вакцинації. Потрібно, аби якомога більше громадян робили щеплення, адже в Україні вже фіксують випадки нового штаму COVID-19.

За нашими прогнозами, вже у лютому ми можемо мати Омікрон у себе в доволі великих обсягах. Тому нам потрібно вакцинуватися,
– наголосив секретар РНБО.

Крім цього, Данілов пояснив, що поширення Омікрону залежатиме, зокрема, від того, скільки українців перебуватимуть під час свят за кордоном. Адже саме звідти вони можуть його "привезти". Він уточнив, що серед наявних у країні випадків цього штаму 80% – це ті, хто заразилися якраз за межами України.

Зеленський хоче збільшити рівень вакцинації

Як наголосив секретар Ради нацбезпеки та оборони, запобігти ускладненню ситуації допоможе вакцинація. Зважаючи на це, президент доволі жорстко ставив питання до очільника МОЗ щодо того, як забезпечити збільшення її рівня. Адже раніше мовилося про близько 300 тисяч щеплень щодня. Втім, наразі цей показник впав до 150 – 200 тисяч.

Олексій Данілов про Омікрон в Україні: дивіться відео

Омікрон вже в Україні: що про це відомо

  • Загалом цей штам коронавірусу виявили вже у понад 100 країнах світу. За інформацією дослідників, він з'явився у Південній Африці. Причина – низький рівень вакцинації.
  • Омікрон "потрапив" в Україну 18 грудня. Його виявили у 41-річного чоловіка, який повернувся з ОАЕ. Раніше він вже хворів на коронавірус. Аби одужати, йому знадобилося лише декілька днів.
  • 29 грудня підтвердили ще 5 нових випадків Омікрону – у Львові та Дніпрі. З'ясувалося, що до Львова його з Італії "привіз" депутат міської ради Андріян Гутник.
  • 30 грудня Омікрон виявили і на Житомирщині. Захворіли жінки, віком 41 та 62 роки, які нещодавно повернувся з Італії. Обидві не були щеплені проти COVID-19.

Брифінг Данілова за результатами засідання РНБО: дивіться відео

Новина доповнюється…