Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак вирішив нагадати, що сьогодні 28 річниця підписання Будапештського меморандуму. Він зазначив, що Україна відмовилася від третього у світі ядерного арсеналу, але у відповідь не отримала гарантовану безпеку.

До теми У 1994-му все це зганьбили: Данілов розкритикував авторів Будапештського меморандуму

Один з гарантів виявився терористом

Єрмак назвав одного з гарантів – терористом. Йдеться про Росію, яка у 2014 році розпочала гібридну війну проти України, а цьогоріч веде повномасштабне вторгнення.

В обмін на відмову від третього у світі ядерного арсеналу нам мали гарантувати безпеку… Але папірець виявився лише папірцем, а один із гарантів – взагалі терористом. Ніколи знову,
– наголосив керівник ОП.

Хто підписував Будапештський меморандум

Будапештський меморандум підписали лідери України, Росії, Британії та США – Леонід Кучма, Борис Єльцин, Джон Мейджор і Білл Клінтон відповідно.

Угода передбачала гарантії безпеки для України через набуття нею неядерного статусу. Того ж дня Україна приєдналась до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Перед повномасштабним вторгненням Росії 24 лютого президент Володимир Зеленський заявив про скликання держав-гарантів Будапештського меморандуму. Проте зустріч не відбулася й Росія напала на Україну.

Глава держави неодноразово критично висловлювався про Будапештський меморандум. Зокрема, він говорив, що для України угода згоріла у вогні російських військ.

Росія атакує Україну в день підписання Будапештського меморандуму

  • Російський диктатор Владімір Путін схильний до символізму й, мабуть, тому вибрав 5 грудня як день масованої атаки України.
  • Один з перших ударів Росії зафіксували в Запорізькій області. В ОП повідомили, що внаслідок удару загинуло 2 людей і стільки ж отримали поранення. Серед постраждалих 1-річна дитина.
  • Через масовану атаку Росії в декількох регіонах України виникли проблеми з електроенергією. Також перебої зі світлом у сусідній Молдові.
  • Росія спрямувала ракети на Київську область, де працює ППО. Окупанти здійснили декілька хвиль пусків ракет.