Про це розповіли спецпризначенці ГУР в ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу. Зазначається, що операція в Харківській області тривала з травня по жовтень 2024 року та змусила росіян відмовитися від ідеї прориватися до Харкова й обстрілювати місто зі ствольної артилерії.

Читайте також На Харківщині в лісі під Липцями росіяни облаштували величезну систему підземних тунелів і "нір"

Як російські окупанти воювали на Харківщині

За словами спецпризначенців ГУР МО, росіяни, які перебували на передовій позиції на Харківщині, здебільшого не були вмотивованими солдатами.

Однак більшість окупантів все ж давали бій та чинили спротив, навіть попри те, що командування погано їх забезпечувало, а деякі позиції взагалі не мали зв'язку з офіцерами.

Про ворогів можу сказати, що вони рідко відступали: або здавалися в полон, або гинули. Мабуть, боялися так званого "обнулення". Чув, що практика розстрілу своїх на цій ділянці фронту була розповсюджена,
– розповів офіцер "Артану" з позивним "Хохол".

Хаос у командуванні росіян також призвів до суттєвого поповнення обмінного фонду.

За словами бійців, коли відповідальні за ділянку фронту зрозуміли, що українські війська беруть під контроль певну частину лісу, вони почали відправляти підкріплення на ті позиції, які вважали своїми. Однак на той момент ці окопи вже перебували у глибокому тилу, тому росіяни неочікувано для себе потрапляли в оточення без можливості чинити опір.

На деяких позиціях, наскільки я знаю, просто не було командирів. Російські військові могли перебувати по 6 – 7 днів без води і їжі, пити з калюж. Офіцери, які мали б контролювати ситуацію в тому чи іншому окопі, просто завчасно відійшли,
– сказав боєць "Іноземного легіону" Мюрей.

За його словами, вище керівництво не мало контролю над передовими позиціями та через це росіяни не розуміли, яку ділянку вже контролює Україна, а яка стала "сірою зоною".

В ході операції росіянам також довелося коригувати свої стратегічні плани, й перекидати під Липці додаткові сили, які вони збиралися використовувати на Курщині.