Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вкотре підіграв Кремлю. Він позитивно оцінив заморожування війни на Донбасі та розкритикував Захід за військову підтримку України.

Читайте також Орбан погрожує заблокувати всю допомогу Україні від ЄС: які вимоги в Угорщини

Що наговорив Орбан цього разу

Угорський прем'єр назвав агресію Росії проти України неприпустимою. Водночас він розкритикував країни Заходу за те, у який спосіб вони вирішили допомагати нашій державі.

На його думку, Захід ухвалив "стратегічно вірне" рішення, коли досяг укладення "Мінську-1" та "Мінську-2" й заморожування конфлікту після того, як у 2014 році Росія незаконно окупувала Крим та розв'язала війну на Донбасі. Орбан вважає, що після повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році Євросоюз ухвалив "стратегічно хибне" рішення допомагати Україні.

З його слів, стратегія Заходу спочатку полягала в тому, що Україна битиметься та виграє на полі бою, а Росія програє. Після цього в Москві зміниться керівництво, з яким можна буде вести переговори.

Тепер уже зрозуміло, що Україна не зможе перемогти Росію на полі бою. Політичних змін у Москві теж чекати не доводиться,
– заявив Орбан.

Він закликав "дивитись на реальність". Також голова угорського уряду додав, що на передовій немає вирішення цієї війни.

Що кажуть експерти про Орбана

  • Нещодавно політолог Микола Давидюк у розмові з 24 Каналом зауважив, що чинний голова уряду Угорщини починав свою кар'єру як проєвропейський політик. Нині Орбан робить цинічні заяви та ненавидить Євросоюз, однак тримається за нього зубами.
  • Не так давно керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок викрив Орбана на чергових маніпуляціях, коли той запросив українську делегацію до Будапешту, щоб обговорити розблокування фінансової допомоги для нашої держави. Політичний експерт наголосив, що Україна не повинна ні про що домовлятися з угорським прем'єром.
  • Нагадаємо, російський правозахисник Марк Фейгін припускав, що Євросоюз серйозно відреагує на заяви Орбана лише після того, як стане відома вся правда про корумпованість цього скандального політика та його оточення. На його думку, спочатку ЄС може застосувати санкції проти голови уряду Угорщині, а потім й проти самої країни.