Загалом у Головному управлінні розвідки оприлюднили список приблизно 2,5 тисячі кадирівців. Вони почали заходити на територію України в перші дні великого наступу.

Увага Майже 27 500 мертвих росіян і тисячі знищеної техніки: свіжі втрати ворога

Виявилося, що спецпідрозділ Росгвардії з Чечні, який підпорядковується Рамзану Кадирову, позиціювався країною-агресоркою як найжорстокіший загін. Утім, 80 днів війни в Україні показали, що кадирівці здатні лише на залякування та мародерство.

Основним їхнім завданням було залякування та геноцид українців,
– заявили у розвідці.

Так, ці бойовики перебувають здебільшого у другому ешелоні наступу. Відомо, що вони займалися обшуками помешкань, знущались із заручників та мирних мешканців. Також мародерили й руйнували домівки українців. Крали вони й у "своїх".

Злякались втрат

Однак після того, як російські війська почали зазнавати перших масштабних втрат, кадирівцям наказали зупиняти підрозділи окупантів, що відступали. Вони показово розстрілювали тих, що відмовлялися воювати.

Останнім часом вони базувались на Луганському та Маріупольському напрямках. Там вони теж продовжили грабувати та знімати ролики про свої "подвиги" для TikTok.

Втрати серед кадирівців

Фахівці неодноразово говорили, що російська пропаганда створила байку про "сильних та непереможних" кадирівців. Хоробрі українські воїни успішно розвінчали цей міф – поплічники Кадирова у боях не такі хоробрі, як у своїх тіктоках.

Тож попри вдавані навченість, бойовий дух та оснащення кадирівських тіктокерів, навіть поза зоною активних бойових дій, з 2,5 тисяч найманців:

  • приблизно 100 загинули;
  • ще 300 отримали поранення;
  • більш як 60 втекли з України, покинувши зброю та амуніцію.

Тож на терорі цивільного населення їхні перемоги завершилися. Раніше також повідомляли, що, зіткнувшись із ЗСУ, спецпідрозділ зазнав значних втрат. Також наші війська ліквідувати одного з найближчих соратників Рамзана Кадирова під Бучею. Тож не дивно, що вони почали втікати з України.

За злочини проти мирного населення України всіх воєнних злочинців притягнуть до відповідальності, нагадали у відомстві.

Кадирівці на війні в Україні: головне

  • Ще за місяць до війни Росія почала перекидати техніку з Чечні ближче до кордонів України.
  • 25 лютого у Бресті на південному заході Білорусі помітили велику колону російської військової техніки. Повідомлялося, що нею курсували кадирівці.
  • Данілов розповів, що російський ворог отримав наказ "ліквідувати Зеленського". Операцію мали виконати кадирівці. Утім, їхню групу накрили під Гостомелем.
  • 4 березня чеченські бійці увірвалися на ЗАЕС. Загарбники стріляли в мирних людей і використовували проти них гранати.
  • Кадирівці також були одним із підрозділів, які чинили звірства на Київщині. Бійці також обстрілювати мирне населення та заміновували інфраструктуру.
  • Після втрат кадирівці почали повертатися у Чечню та відмовлялися їхати на війну в Україну.

Увага – боєць Азова розповів, у яких умовах перебувають поранені на "Азовсталі": дивіться відео