У відео тривалістю понад 4 хвилини показано масштаби руйнувань промислового підприємства, яке стало останньою фортецею українського гарнізону Маріуполя, повідомляє 24 канал.

Увага Зеленський запевнив, що бійців з "Азовсталі" мають обміняти

Фільм побудований на відеодзвінках до воїнів

У Babylon'13 розповіли, що "Фортеця Маріуполь" – це цикл фільмів, побудованих на відеодзвінках до воїнів, які перебували в оточенні в Маріуполі на заводі “Азовсталь”.

З початку облоги режисерка вела розмови з бійцями полку "Азов", розкриваючи їхні портрети.

Дмитро Козацький "Орест", голова пресслужби полку "Азов", перебував на "Азовсталі" з початку оточення Маріуполя – 85 днів.

Напередодні свого виходу зі вщент розтрощеного заводу він зняв щемкий фільм-прощання,
– розповіли в Babylon’13.

Нагадаємо, попередньо Дмитро Козацький опублікував свої фото, які зробив під час блокади "Азовсталі".

До речі, поки я буду в полоні, залишу вам фото в найкращій якості, відправляйте їх на всі журналістські премії і фотоконкурси, якщо щось виграю, після виходу буде дуже приємно. Дякую всім за підтримку. До зустрічі,
– написав Дмитро у твітері.

Як розпочалась евакуація з "Азовсталі"

Внаслідок важких переговорів 16 травня стало відомо, що евакуація захисників Маріуполя таки розпочалась. Того дня 53 важкопоранених бійців евакуювали до лікарні у тимчасово окупований Новоазовськ, а ще 211 українських бійців вивезли гуманітарним коридором до Оленівки.

Наразі українських захисників вивозять на непідконтрольні території України. В Інституті з вивчення війни припускають, що Кремль міг погодитися на евакуацію з "Азовсталі", щоб проголосити Маріуполь "своїм".

Захисників повинні повернути додому в рамках обміну полоненими.

Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук наголосила, що українських захисників неодмінно повернуть на підконтрольні Україні території, але спершу варто стабілізувати їхній стан.

Заява Зеленського

Український лідер під час інтерв'ю в ефірі національного телемарафону 21 травня запевнив, що героїв "Азовсталі" обов'язково мають обміняти. Ретельний робочий процес вже розпочався.

Президент підтвердив, що з території "Азовсталі" вже евакуювали усіх:

  • цивільних;
  • поранених;
  • важкопоранених;
  • медиків.

Зеленський розповів, що до захисників Маріуполя звернулося військове командування. Надійшов сигнал, що герої мають право вийти й зберегти власні життя.

"Військове командування передало все це заблокованим на "Азовсталі", – повідомив президент.

Український лідер наголосив, що наразі має закінчитися етап, яким керує розвідка.

Окрім того, Зеленський заявив, що значна кількість українських захисників та захисниць була готова піти на розблокування Маріуполя військовим шляхом. Тоді президент просив у країн-партнерок необхідну зброю. Однак її не надали.

За словами Зеленського, коли стало зрозуміло, що розблокувати місто військовим шляхом не вийде, розпочалася робота із західними партнерами. Зеленський особисто просив лідерів Туреччини, Швейцарії, Ізраїлю та Франції вплинути на Володимира Путіна.

До теми – захисник Маріуполя показав потужні фото на розвалах: дивіться відео