Про це Володимир Зеленський заявив під час інтерв’ю в ефірі національного телемарафону, передає 24 канал. Він підтвердив, що зараз із території "Азовсталі" евакуювали усіх цивільних, поранених, важкопоранених та медиків.

Важливо Результат і оцінку наших дій можна буде сказати після закінчення війни, – Зеленський

Захисникам Маріуполя дозволили вийти з "Азовсталі"

Військове командування звернулося до військових з Маріуполя і дало сигнал, що вони мають право вийти та зберегти своє життя.

Хлопці від військових отримали сигнал, що вони мають повне право вийти і зберегти своє життя. Військове командування передало все це всім заблокованим на "Азовсталі", – наголосив Володимир Зеленський.

Подальша ситуація повністю залежить від сторін, які взяли на себе зобов’язання щодо захисників Маріуполя – ООН, Червоного Хреста та Росії. Вони гарантували, що усі військові будуть в безпеці. Тепер бійці мають очікувати на той чи інший формат обміну.

За словами Володимира Зеленського, наразі має завершитися етап, яким керує розвідка.

"На сьогодні я думаю так: закінчиться процес, яким керує сьогодні розвідка, – "вивезення", виведення (захисників) і підготовки до діалогу, до обміну тощо...", – зазначив президент України.

Він наголосив, що захисників Маріуполя потрібно обов’язково повернути додому.

Зеленський просив у партнерів надати зброю для розблокування Маріуполя

Президент підтвердив, що значна кількість військових була готова піти розблокування Маріуполя військовим шляхом, розуміючи, що звідти можна не повернутися. Він просив у партнерів необхідну зброю, але тоді її не надали.

Коли стало зрозуміло, що Маріуполь не вийде розблокувати військовим шляхом, то почали працювати із західними партнерами. Зеленський особисто просив лідерів Туреччини, Швейцарії, Ізраїлю та Франції вплинути на Володимира Путіна.

Зараз триває евакуація українських військових з "Азовсталі". Зеленський очікує, що найближчим часом звідти вивезуть усіх.

Мені здається, що найближчим часом, навіть не днями, завершиться вивезення всіх,
– наголосив президент.

Евакуація захисників Маріуполя: важливі новини

Останні тижні українські військові тримали оборону на заводі "Азовсталь". Окупанти буквально обстрілювали територію підприємства з майже усіх видів зброї, яка в них тільки була.

16 травня вдалося організувати операцію з порятунку частини гарнізону. 53 важкопоранених вивезли до медичного закладу в тимчасово окупованому Новоазовську, ще 211 військових – до Оленівки. Хлопців мають повернути за процедурою обміну.

17 травня Міжнародна організація Червоного Хреста почала реєструвати евакуйованих воїнів. Це допоможе відстежувати, хто перебуває у полоні.

Згідно з операцією, евакуюватися будуть усі військові, які перебувають на "Азовсталі". Як повідомляла британська розвідка, з території заводу вже вийшли близько 1700 військових. Скільки ще там зараз перебуває бійців – невідомо.

Важливо – Азовців помістили у СІЗО Ростова та Таганрога: дивіться відео